Piernikowy weekend z Wiedźmą Korzenną

Autor: B. Banat Stary Browar
REKLAMA

Pieczenie pachnących pierników to kolejna przedświąteczna atrakcja przygotowana przez Stary Browar dla najmłodszych. Warsztaty poprowadzą prawdziwi znawcy tematu: Mistrz Piernikarski i Wiedźma Korzenna z Muzeum Piernika w Toruniu, a odbywać się będą 5 razy dziennie przez cały weekend 14 i 15 grudnia. Wstęp wolny, decyduje kolejność zapisów.

Terminujących, czyli małych uczestników warsztatów wypiekania pierników, przywita Wiedźma Korzenna. Po złożeniu przysięgi cechowej Mistrz Piernikarski zapozna dzieci ze składnikami ciast piernikowego, a Wiedźma opowie o przyprawach. Następnie terminujący przystąpią do produkcji pierników. Będą ubijać przyprawy w moździerzu, przesiewać mąkę, łączyć i mieszać składniki, ugniatać i wałkować ciasto i w końcu wycinać kształty swoich pierników i wkładać je do pieca. Oczekując na piekące się pierniki posłuchają legend opowiadanych przez Wiedźmę i Mistrza. Na zakończenie warsztatów każdy zabierze swój własnoręcznie zrobiony piernik na pamiątkę.

Warsztaty przygotowało słynne Muzeum Piernika w Toruniu i są one dokładnym przeniesieniem odbywających się tam pokazów. Warsztaty pieczenia pierników przeznaczone są dla dzieci od lat 5.

Warsztaty wypieku pierników
termin: 14 i 15 grudnia 2013, godz. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00
czas trwania: ok. 50 minut
liczba uczestników: 20 osób na grupę
miejsce: Szachownica w Starym Browarze, ul. Półwiejska 32, Poznań
zapisy w Punktach Informacyjnych: osobiście lub tel. 61 667-14-00, 61 859-60-50

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA