Nowe połączenia, samoloty i... przewoźnik - Lufthansa wierzy w Ławicę

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Dodatkowe połączenie z Frankfurtem już zimą, na lato jeszcze jedno z Monachium, większe i nowocześniejsze samoloty, a nawet nowy przewoźnik. Lufthansa jest jednym z nielicznych przewoźników, który rozwija swoją ofertę na poznańskim lotnisku.

2013 rok nie będzie dobry dla poznańskiego portu lotniczego - już wiadomo, że Ławica odprawi o kilkaset tysięcy pasażerów mniej niż w 2012 roku, a do tego kilka połączeń zostanie na zimę zawieszonych. Na tym stracą przede wszystkim pasażerowie wybierający tanie linie lotnicze, ale już ci, którzy wolą nieco wyższy komfort, takich powodów do narzekania nie mają. Głównie za sprawą Lufthansy, która wykazuje się dużą wiarą w nasze lotnisko. Wiarą, dodajmy, podbudowaną optymistycznymi statystykami - według danych przewoźnika zanotował on od stycznia do września 2013 roku wzrost liczby obsłużonych pasażerów o 5 proc.

- Nasze relacje z lotniskiem w Poznaniu układają się bardzo dobrze, dlatego Poznań dostanie dużo więcej niż inne miasta - tłumaczy Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. - W innych miastach dodajemy jeden lub dwa loty. W Poznaniu natomiast dodajemy dwa loty i dodatkowo zwiększamy wielkość samolotów, co prowadzi do 70 proc. wzrostu przepustowości.

Patrząc na statystyki przedstawione przez niemieckiego przewoźnika rzeczywiście poznaniacy mogą się ucieszyć - niemiecki przewoźnik planuje bowiem w skali kraju zwiększyć oferowaną liczbę miejsc o 47 proc., w Poznaniu zaś - właśnie o 70 proc. Taki wynik chce osiągnąć poprzez dołożenie nowego lotu w rozkładzie zimowym 2013/14 z Frankfurtu do Poznania. To oznacza, że do Frankfurtu z Poznania będzie można polecieć dwa razy dziennie. To jednak nie koniec - Lufthansa wprowadzi również większe maszyny na trasie z Poznania do Monachium.

Te zmiany czekają nas już w sezonie zimowym - na lato natomiast przyszykowano kolejne niespodzianki. W 2014 roku wprowadzony zostanie dodatkowy rejs do Monachium - łącznie liczba lotów do tego niemieckiego miasta zwiększy się do trzech dziennie.

To nie koniec zmian - na wiosnę pojawi się również... nowy przewoźnik! Niestety, nie będzie to rewolucyjna (jak na poznańskie warunki oczywiście) zmiana, a jedynie kosmetyka. Lufthansa bowiem "odda" loty do Dusseldorfu swojej spółce-córce - sieci Germanwings, w założeniu mającej być tanimi liniami lotniczymi.
- To też dobra wiadomość dla Poznania, ponieważ pojawi się nowa marka, które zbiera dobre opinie w Niemczech - twierdzi Buyse.

Optymizm Lufthansy z pewnością cieszy - jednak oferta cenowa niemieckiego przewoźnika jest często poza zasięgiem osób korzystających z tanich linii lotniczych. Przewoźniy niskokosztowi natomiast jak dotąd nie garną się na poznańskie lotnisko.

Czytaj także:

Na wiosnę połączenia wrócą na Ławicę!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA