REKLAMA: Marokańska rozkosz dla ciała i zmysłów

Autor: E. Klingsport
REKLAMA

Tradycyjny zabieg odnowy ciała wywodzący się z Maroka to idealny pomysł nie tylko na relaks, ale i wieczór panieński, urodziny czy spotkanie przyjaciół. Zabieg taki wykonywany jest w Regatta Wellness&Spa w Poznaniu - Kiekrzu przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów i kosmetyczki.

Hammam w języku arabskim pochodzi od słowa oznaczającego ciepłą wodę. W hammamie, czyli publicznej łaźni, która zajmuje szczególne miejsce w życiu Marokańczyków, można poddać się zabiegom dogłębnego oczyszczenia ciała, a jednocześnie spędzić czas na towarzyskiej pogawędce. Rytuał hammam zapewnia odnowę ducha i ciała, a choć liczy sobie wieki, nie stracił do dnia dzisiejszego na wartości i w każdym marokańskim mieście można z łatwością znaleźć ekskluzywny hammam oferujący ten cudowny zabieg. Również w Poznaniu możemy poddać się jego dobroczynnemu działaniu w malowniczo położonym nad Jeziorem Kierskim  Regatta Hotel.

Rytuał hammam kojarzy się z ukojeniem ciała i duszy, oczyszczeniem z toksyn, redukcją zmarszczek i "pomarańczowej skórki" oraz odżywieniem.  Ceremoniał oczyszczenia i pielęgnacji skóry, składa się z czterech etapów. Niezwykle istotne jest, by zachować ich kolejność – podkreśla Anna Tafelska, manager SPA.

I Etap NAWILŻENIE: cały zabieg rozpoczynamy od skorzystania z sauny parowej, gdzie ciepła para zwilża nasze ciało, otwiera pory oraz zmiękcza skórę.

II Etap OCZYSZCZENIE MYDŁEM: tu istotne jest idealne oczyszczenie skóry z martwego naskórka, dzięki pobudzającemu krążenie peelingowi całego ciała, który wykonywany jest mydłem z czarnych oliwek savon noir. Następnie masujemy ciało zdecydowanymi, okrężnymi ruchami, kierując się od kończyn w stronę serca. Intensywność ruchów dostosowywana jest do wrażliwości skóry. Masaż wykonuje się przy użyciu specjalnej rękawicy kessa o drobnoziarnistej strukturze. Po masażu należy dokładnie spłukać wodą całe ciało i już wtedy zauważalne są pierwsze efekty zabiegu: skóra staje się zdecydowanie bardziej gładka i miła w dotyku.

III Etap OCZYSZCZENIE GLINKĄ RHASSOUL: marokańska glinka wulkaniczna po zmieszaniu z wodą nakładana jest cienką warstwą na osuszoną skórę. Po wyschnięciu spłukujemy całe ciało delikatnym strumieniem letniej wody. Rhassoul działa ujędrniająco na skórę, a jednocześnie zapobiega jej wysuszaniu.

IV Etap NAMASZCZENIE: na zakończenie zabiegu poddani zostajemy masażowi wilgotnej skóry, olejem arganowym zwanym "płynnym złotem", używanym od tysięcy lat przez kobiety marokańskie dla zachowania pięknego i młodego wyglądu. Ten eliksir młodości ma silne działanie regenerujące i nawilżające skórę. Dzięki niemu skóra nabiera młodego i świeżego wyglądu. Płynne złoto to wspaniały skarb natury, który doskonale zamyka rytuał piękna w hammamie.

Z tego wyjątkowego zabiegu będzie można skorzystać w Regatta Hotel z rabatem 20% już w NOC SPA, która odbędzie się 26.10.2013r. w godz. 20:00-1:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA