Poznaj Poznań Nocą - biegiem

Autor: Łukasz Ziółkowski, fot. mat. org.
REKLAMA

Poznaj Poznań Nocą to cykl pięciu biegów, które odbędą się na terenie osiedli poznańskich. Pierwszy etap już 23 października na os. Jana III Sobieskiego na Piątkowie.

Inicjatorem biegu jest Stowarzyszenie Biegaj z Mapą. Poszczególne imprezy będą odbywały się w każdą środę o 19.

Jest to już druga edycja tej imprezy, która cieszy się głównie dużym zainteresowaniem w krajach skandynawskich. Każdy etap będzie odbywał się w innej części miasta. Są w nim zawarte 3 trasy indywidualne dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników biegu.

Szlaki sportowe dzielą się na cztery rodzaje: E (Elita - wymagająca), S (ŚREDNIACY - średnio wymagająca), P (Początkująca, dla nowicjuszy) oraz Open (trasa rekreacyjna gdzie można wystartować w kilka osób).

Uczestnicy mają możliwość wyboru trasy, jednak w jednym etapie mają oni możliwość wystąpienia tylko w jednej kategorii. Punkty z różnych kategorii nie sumują się, więc lepiej już na początku określić, w której z danych grup wystartujemy - a potem się jej trzymać.

- Bieganie w naszym kraju jest coraz bardziej popularne, co widać chociażby po tym ilu ludzi bierze udział w maratonie poznańskim – mówi organizator biegu Łukasz Nowacki. – Nasza propozycja jest jeszcze ciekawsza, bo odbywa się pod wieczór i dzięki temu skłania ludzi do myślenia i pracy nad orientacją w terenie.

Każdy etap ma swój limit czasowy, który wynosi 60 minut. Te osoby, które nie zmieszczą się w nim otrzymują 1 punkt. Tabela punktowa będzie jednakowa dla każdej kategorii. Za pierwsze miejsce dostanie się 100 punktów, za drugie - 90, za trzecie - 80, za czwarte - 75, a za pozostałe punkt mniej niż za miejsce tuż za podium.

Do końcowej punktacji będą liczone tylko trzy z czterech biegów, a co za tym idzie jeden bieg, który wyjdzie uczestnikowi najgorzej, zostanie odrzucony.

W wyniku końcowym będzie brana pod uwagę kolejność przybiegnięcia na metę. Osoba, która przybiegnie w piątym etapie jako pierwsza wygra cały cykl Poznaj Poznań Nocą.

Po każdym biegu zawodnicy otrzymają drobne nagrody rzeczowe. Dla trzech najlepszych osób w klasyfikacji generalnej przewidziane są dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.

Opłaty za bieg to 8 zł za osobę dla tych, którzy zgłoszą się w terminie, 13 złotych za zgłoszenie się po terminie. 2 złote za wypożyczenie chipa SI. Opłatę będzie można uiścić przed biegiem miedzy godzina 18 a 18.45 w Centrum Zawodów.

Ci, którzy chcą wystąpić we wszystkich pięciu biegach, mogą zapłacić za udział w każdym z nich już w pierwszych zawodach. Zgłoszenia będą przyjmowane od momentu ukazania się komunikatu technicznego na dany etap aż do wtorku poprzedzającego start.

Lista startowa ukaże się 24 h przed biegiem na stronie www.poznajpoznan.com

Wszyscy zawodnicy startują w biegu na własną odpowiedzialność. Organizator zaleca,aby ubezpieczyli się na własny koszt od następstw nieszczęśliwych wypadków gdyż na zawodach nie będzie zapewniona opieka lekarska.

Program  „Poznaj Poznań Nocą” (start zawsze o 19:00):

1. 23.10.2013 os. Jana III Sobieskiego
2. 13.11.2013 os. Lecha
3. 11.12.2013 Zawady
4. 15.01.2014 os. Armii Krajowej
5. 26.02.2014 bieg finałowy

Więcej informacji na stronie http://poznajpoznan.com

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA