REKLAMA: Primavera - eliksir zdrowia

Autor: D. Kaczmarek
REKLAMA

Ludzie bez jedzenia i picia nie są w stanie istnieć - tyle tylko, że możemy się obejść bez jedzenia przez miesiąc, a bez wody już tylko kilka dni. Dlatego tak ważne jest, szczególnie latem i w upalne dni, systematyczne nawadnianie organizmu.

Trudno precyzyjnie określić ogólnie, ile powinno się pić litrów wody dziennie. Na to składa się wiele czynników, różnych dla różnych ludzi, więc najlepiej je zmierzyć, np. kalkulatorem wody znajdującym się na stronie internetowej polskawoda.pl.

Jednak bez względu na to, ile musimy jej wypijać, woda i tak jest jednym z podstawowych składników naszego ciała i ważne jest, żeby regularnie ją uzupełniać. Należy pamiętać, że woda dostarczana jest do organizmu razem z pożywieniem, co stanowi ok. 50%, reszta natomiast w postaci napojów. Przykładowo chleb zawiera ok. 34%, jaja 75%, a owoce 95% wody.

W tej sytuacji zdawałoby się, że pilnowanie i uzupełnianie wody jest sprawą drugorzędną – nic bardziej mylnego!

Nieodpowiednia ilość wody w organizmie może skutkować jego nieprawidłowym funkcjonowaniem. Bo to właśnie woda wspomaga przemianę materii, wchodzi w skład płynów komórkowych i tkankowych, bierze udział w procesach metabolicznych, rozpuszcza i transportuje różnego typu substancje, a także reguluje temperaturę ciała. Nadmierne odwodnienie organizmu w dużym stopniu go osłabia, a nawet może doprowadzić do śmierci.

Ale woda to nie tylko zdrowie, to także uroda. Odpowiednie nawodnienie organizmu skutkuje również zdrowym wyglądem skóry, ale dzięki nawilżeniu jej, staje się bardziej jędrna i elastyczna. Wygląd skóry jest świeży, promienny, a przede wszystkim wolniej się starzeje. Dlatego nie zapominajmy o uzupełnianiu płynów - a w szczególności pijmy niegazowaną wodę źródlaną Primavera.

Kto jeszcze nie pił dzisiaj wody? To na zdrowie!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA