LOT ma kłopoty - obrywa Ławica

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Na poznańskie lotnisko spada kolejny cios - w sezonie zimowym z Ławicy nie polecimy już liniami LOT do Monachium. To pokłosie kiepskiej sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się nasz narodowy przewoźnik.

O spadającej na Ławicy liczbie obsłużonych pasażerów piszemy od dawna. Ostatnio jednak wydawało się, że poznańskie lotnisko ma już za sobą cięcia w siatce połączeń. Niestety tak nie jest - tym razem cios nadszedł od naszego narodowego przewoźnika, linii lotniczych LOT. Spółka poinformowała, że swoich systemów rezerwacyjnych wprowadziła rozkład lotów na sezon zimowy 2013/14. Nie uwzględnia on połączeń lotniczych z Poznania do Monachium.

Nie jest to jednak wyraz niechęci do poznańskiego lotniska, lecz efekt planów restrukturyzacji firmy. Ławica nie jest jedynym polskim portem lotniczym, który straci połączenia. W podobnej sytuacji znajduje się port lotniczy w Katowicach (również skasowane Monachium) oraz Krakowie (wykreślony Frankfurt). Najwięcej lotów straci stołeczne Okęcie, z którego skasowano lub ograniczono łącznie 10 destynacji lotniczych.

Cięcia w lotach nie oznaczają, że poznaniacy zupełnie stracą połączenie lotnicze z Monachium - do tego miasta nadal będzie można polecieć liniami Lufthansa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA