Poznanianka dostała Srebrną Pętelkę!

Autor: Lilia Łada, fot. Lilia Łada
6
REKLAMA

Weronika Jaworska, dziewiętnastoletnia uczennica Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu, została zdobywczynią tej nagrody przeznaczonej dla początkujących projektantów. Jury najwyżej oceniło jej kolekcję, do której inspiracją było... kuszenie.

Fantazyjne kreacje uszyte z tkaniny czarnej i z wzorem skóry węża i noszące je modelki, z których każda trzymała w dłoni jabłko - taka wizja, w połączeniu z bardzo dobrym warsztatem, przekonała jurorów do tej kolekcji. Sama Weronika, najmłodsza uczestniczka tegorocznego konkursu, w ogóle się tego nie spodziewała, chociaż poświęciła tej kolekcji bardzo dużo czasu.
- Kolekcja powstawała przez całe wakacje, nigdzie nie wyjeżdżałam - opowiada. - To nie jest moja kolekcja dyplomowa, ja mam duzo pomysłów w głowie, po prostu zaczęłam je realizowac. A dlaczego kuszenie? Bo dawno chciałam coś takiego zrobić, coś tajemniczego, związanego z uwodzeniem, pokusą. To znany wszystkim motyw, ale chciałam go pokazać po swojemu. No i opłaciło się...

Jednak mimo statuetki w ręku, wspaniałego bukietu kwiatów i maszyny firmy Strima, która dostała w nagrodę, Weronika ma ciągle trudności z uwierzeniem, że wygrała.
- Naprawdę nie wierzę - mówi. - To wymarzona Srebrna Pętelka. A co dalej? Nie wiem! To znaczy, na pewno będę projektować, ale Akademia Szutuk Pięknych z tym kierunkiem jakoś mnie nie przekonuje. Wolałabym jakąś szkołę projektowania ubioru. W ogóle jestem zaskoczona, że to ja dostałam nagrodę, bo moim zdaniem inne kolekcje były rewelacyjne. Nawet o tym nie myślałam, przyjechałam tu po prostu się pokazać...

Oprócz Weroniki Jaworskiej do finału konkursu dotarli Karolina Hudak, Aleksandra Król, Hubert Kolański, Szymon Słaboński, Joanna Kreja, Zuzanna Hofman, Krzysztof Marcinkowski, Koło Młodych Talentów z Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu oraz Joanna Maria Zduńczyk.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA