Pomnik Przemysła II do konsultacji

Autor: el, fot. archiwum
REKLAMA

Postawienie pomnika Przemysła II przed zamkiem zostanie poddane konsultacjom społecznym - zadecydowały władze miasta. I zanim się one nie odbędą, pomnik na pewno nie stanie.

Informację o planowanych konsultacjach podała "Gazeta Wyborcza", która dowiedziała się tego od Anny Szpytko, dyrektor biura prezydenta. Jak powiedziała dyrektor biura, obecnie trwają prace nad formą przeprowadzenia tych konsultacji.

Jak dotąd ani Miejski Konserwator Zabytków, ani Wydział Architektury i Urbanistyki nie otrzymał żadnego pisma z prośbą o wyrażenie zgody na postawienie pomnika na Górze Przemysła. Jednak ponieważ sprawa budzi kontrowersje - przeciwko pomysłowi postawienia pomnika przed zamkiem, a szczególnie przeciwko jego wyglądowi, protestowali poznańscy historycy sztuki, a także członkowie Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy wskazując liczne wady w wyglądzie i wyposażeniu króla - prezydent zdecydował się na konsultacje.

Przeprowadzenie konsultacji oznacza, że raczej nie uda się postawić pomnika do 1 października, tak jak to początkowo planował Społeczny Komitet Odbudowy Zamku Królewskiego. Chodziło o to, by pomnik odsłonił prezydent Bronisław Komorowski podczas swojej wizyty w Poznaniu.

Czytaj także:

Pomnik Przemysła II: znów głos protestu

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA