Rusza Dancing Poznań!

Autor: el, fot. PTT
REKLAMA

40 technik, 31 pedagogów, 13 wieczorów teatralnych, dwie wystawy i 72 warsztaty z 1400 miejscami - 17 sierpnia zaczyna się największy festiwal tańca współczesnego w Polsce, czyli Dancing Poznań.

Dancing Poznań to odbywające się już po raz dwudziesty Międzynarodowe Warsztaty Tańca współczesnego oraz dziesiąty już Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca zatytułowany "Źródło".
- Żródło jest dla nas pojęciem kojarzącym się z ożywczą mocą, siłą, nadzieją, czyli wszystkim tym, czego potrzebuje artysta na każdym etapie swojej twórczej drogi - wyjaśnia Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca, który organizuje Dancing Poznań. - A dziesiąty festiwal teatrów tańca zbiega się z jubileuszem 40-lecia Polskiego Teatru Tańca, zespołu, który wyznaczając zasadę ruchu jako aktu myśli wskazuje nowe kierunki. Ale nie zapominając o korzeniach...

Festiwal rozpocznie się 17 sierpnia o 21 spektaklem "Czterdzieści" Jo Strømgren Kompani w hali nr 2 MTP, jednej z dwóch, oprócz Teatru Ósmego Dnia, scen festiwalowych. Oprócz teatru z Norwegii w Poznaniu wystąpi też Bałtycki Teatr Tańca, Kielecki Teatr Tańca, a także zespoły z Węgier, Czech i Izraela.

Dancing Poznań to też imprezy towarzyszące. W tym roku są to dwie wystawy: "Czas Tańca" Krzysztofa Fabiańskiego, którą będzie można oglądać w MP2 i wystawa zdjęć dorobku artystycznego Jo Strømgren Kompani autorstwa Knuta Bry.
- Krzysztof Fabiański towarzyszy nam od dawna - mówi Jagoda Ignaczak, rzeczniczka prasowa PTT. - Wystawa "Czas Tańca" prezentuje działalność teatru od kuchni, czyli takie podglądactwo...

W siedzibie PTT będzie można także obejrzeć 18 filmów o spektaklach Polskiego Teatru Tańca - warto przypomnieć, że w ciągu 40 lat działalności teatr zrealizował już ponad 200 spektakli. Będzie też wystawa wspomnieniowa, bo przecież to już okrągłe, dwudzieste warsztaty i dziesiąty festiwal.

- Przez te wszystkie lata nazbierało nam się sporo pamiątek, które warto pokazać - wyjaśnia Jagoda Ignaczak. - Mamy pierwsze programy warsztatów i biennale, które im towarzyszyło, konferencji naukowej i wiele innych materiałów.

Na wystawie będą więc także festiwalowe koszulki, identyfikatory i akredytacje prasowe, a nawet... odcinki potwierdzenia wpłaty, które kiedyś, dawno temu, trzeba było zapłacić przekazem i wysłać pocztą na adres PTT.

Warto będzie również zajrzeć na taneczny flashmob, zaplanowany na 23 sierpnia o 20.15 na ul. Wrocławskiej, którego celem będzie wspaniała zabawa i chęć roztańczenia całego Poznania. Próby do niego pod kierunkiem Daniela Stryjeckiego zaplanowano 18, 19, 21 i 22 sierpnia w auli szkoły baletowej o 20.30.

Natomiast 21 sierpnia w klubie Blue Note odbędzie się Orient Party, czyli pokaz belly dance i impreza w stylu orientalnym, na które oczywiście zaproszeni są wszyscy chętni - uczestnicy warsztatów wchodzą za darmo. 23 sierpnia w tym samym miejscu zaplanowano warsztatowe After Party, a dzień później - taneczne pożegnanie warsztatów.

Zobacz program festiwalu!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA