Pod dworcem PKP będzie... sufit!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Przestrzeń pod nowym dworcem PKP jednak zyska na estetyce - inwestor zdecydował się zamontować nad peronami ażurową konstrukcję, która nieco zakryje czarny, nieregularny sufit.

Kwestia sufitu nad peronami 1, 2 i 3 była jedną z najbardziej interesujących - poznaniacy dopytywali o jego wykończenie na forach internetowych oraz oficjalnym profilu nowego centrum handlowego (jego częścią jest dowrzec PKP) na facebooku. Na początku lipca inwestor wyjaśniał nawet, że kwestia wykończenia sufitu jest rozważana, jednak tylko pod kątem lekkiej, ażurowej konstrukcji. Wyjaśniał również powody takiej sytuacji:

"Pod budynkiem nowego dworca i stropami parkingu przejeżdżają także parowozy, czego efekty widoczne są gołym okiem. Montaż w tym miejscu jakiejkolwiek konstrukcji byłby obliczony na krótkotrwały efekt, wymagający non stop napraw i wymiany. Inwestor rozważa jednak wykonanie ażurowych sufitów, nad samą przestrzenią peronów pod nowym dworcem kolejowym. Pozostała powierzchnia zostanie pomalowana odporną na zniszczenia i zabrudzenia farbą, zamontowane zostanie efektowne oświetlenie liniowe, podobnie, jak np. na nowym dworcu w Katowicach".

Warto jeszcze wspomnieć, że przestrzeń nad peronami była po prostu czarna, a tymczasowe oświetlenie peronów nie było zbyt mocne - te dwa czynniki sprawiały, że nawet za dnia pod nowym dworcem i parkingiem centrum handlwowego panował półmrok.

Na szczęście jednak rozważania inwestora przyniosły pozytywny efekt - nad peronami bowiem jest już montowana jasna, ażurowa konstrukcja. Podobna "kratka" została już zainstalowana nad peronami przeznaczonymi dla dworca PKS.

Prace są prowadzone jedynie na przestrzeni pod nowym dworcem PKP - oznacza to prawdopodobnie, że pod parkingiem - zgodnie z zapowiedzią inwestora - pojawi się tylko farba oraz oświetlenie liniowe.

Czytaj także:

TriGranit odpowiada na pytania internautów

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA