Integracje ze smakiem, czyli folklor gościnnie na Starym Rynku

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Nie tylko smakołyki można było podziwiać w pierwszym dniu Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku, który rozpoczął się w czwartek w Poznaniu. Na scenie wystąpili też uczestnicy XIII Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

Kto został w Poznaniu na długi weekend, ten nie może narzekać na nudę - przynajmniej w pierwszy dzień. 15 sierpnia bowiem nie tylko wystartował na Starym rynku Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku, prezentujący pyszności z Polski i ze świata, ale też kontynuowany jest Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", organizowany przez poznańską Akademię Wychowania Fizycznego.

Goście z Włoch, Rosji, Brazylii, Słowacji i oczywiście z Polski (reprezentowani przez Zespół Pieśni i Tańca "Krakus" z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF) wystąpili na scenie kulinarnego festiwalu. Były to udane (chociaż krótkie) występy - pod sceną bowiem trudno było znaleźć chociażby fragment wolnej przestrzeni. 

- To tylko próbka tego, co można zobaczyć na festiwalu Integracje - informował zebranych pod sceną widzów Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu Integracje.

Spragnionych folkloru czytelników informujemy, że występujące na "Integracjach" zespoły można jeszcze obejrzeć m.in. wieczorach narodowych w klubie studenckim Trops przy ul. Św. Rocha 9 (jeszcze w czwartek i piątek, w ramach wieczorów narodowych). Festiwal zakończy się zaś koncertem finałowym "Muzyka w Folklorze Świata", który odbędzie się na boisku AWF przy Drodze Dębińskiej.

Czytaj także:

Kolor, taniec, folklor - Integracje wystartowały!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA