Wyrzucili cię z rowerem z tramwaju? Napisz skargę!

Autor: el, fot. archiwum
REKLAMA

Poznańska Masa Krytyczna prosi o zgłaszanie się tych rowerzystów, którzy nadal, mimo zmiany w regulaminie MPK, są przez kierowców i motorniczych wypraszani z miejskiej komunikacji.

Od kilku tygodni obowiązują już zmiany w regulaminie ZTM pozwalające na przewóz rowerów miejską komunikacją, o ile to nie zagraża innym pasażerom. niestety, rowerzyści skarżą się, że zmiana przepisu obowiązuje wyłącznie w teorii. W praktyce bowiem zdarza się, że motorniczy lub kierowca wyprasza rowerzystę z pojazdu - nawet jeśli nie przeszkadza to innym pasażerom.

Członkowie PMK radzą, by każdy, kogo spotkało coś takiego, to znaczy wyproszenie z tramwaju lub autobusu, spisywał numer pojazdu i numer służbowy kierowcy/motorniczego, numer linii, przystanek i czas odjazdu - a później razem z tymi danymi wysyłał skargę do MPK. Można to zrobić wchodząc  na stronę http://www.mpk.poznan.pl/kontakt/pochwala-skarga.

- Ważne jest, żeby spływało dużo wniosków do MPK, bo wtedy wymagać to będzie podjęcia działań - wyjaśniają członkowie Masy Krytycznej. - Napiszemy też pismo do MPK w tej sprawie, aby wyszkolili kierowców i motorniczych w zakresie regulaminu przewozów.

Czytaj także:

Będzie można wozić rowery w miejskiej komunikacji!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA