Walka o stojaki rowerowe - Wielkopolska prowadzi!

Autor: All For Planet
REKLAMA

Blisko 200 tysięcy kilometrów na rowerach w miesiąc - taki dystans pokonali do tej pory uczestnicy akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. Konkursowe kilometry zamienią się docelowo w 100 nowych stojaków rowerowych na ulicach polskich miast.

O tym, gdzie dokładnie staną, decydują uczestnicy poprzez zdobywanie na rowerach kilometrów dla swojego województwa. W tej chwili w rankingu prowadzi Wielkopolska, dalej są województwa mazowieckie, śląskie, pomorskie i małopolskie. Bieżącą rywalizację regionów można śledzić na http://zaparkujklimatycznie.pl

Akcja trwa do końca września i składa się z serii zadań stawianych rowerzystom. Są to między innymi przejechanie określonego dystansu, spalenie odpowiedniej liczby kalorii na rowerze czy osiągnięcie wymaganej średniej prędkości. Wszystkie te parametry rejestruje specjalna aplikacja mobilna w telefonach uczestników (aplikacja „Kręć kilometry” jest darmowa, dostępna na systemy operacyjne iOS i Android). Ukończenie każdego z zadań daje rowerzyście szansę na nagrody indywidualne, a przejechane przez niego kilometry trafiają na konto wybranego województwa. Te regiony, które zgromadzą ich najwięcej, wzbogacą się o nowe miejsca parkingowe dla rowerów.

- Obserwujemy fantastyczną mobilizację lokalnych społeczności - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która zorganizowała akcję. - Mieszkańcy zachęcają się wzajemnie w mediach społecznościowych, by wsiadać na rowery i zdobywać kilometry dla ich województwa. Wskazują nam też miejsca, w których najbardziej brakuje stojaków rowerowych. W oparciu o te sugestie będziemy wybierać nowe lokalizacje.    

Akcja „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” organizowana jest już po raz drugi. W ubiegłym roku uczestnicy przejechali łącznie prawie 80 tysięcy kilometrów i dodali ponad 1000 propozycji ciekawych tras rowerowych. Dzięki ich aktywności, stojaki rowerowe pojawiły się między innymi w Krakowie, Starogardzie Gdańskim, Dąbrowie Górniczej, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi, Bytomiu i Ostrowie Wielkopolskim.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA