Pomógł bezdomnym - a oni go okradli

Autor: KWP, el, fot.
REKLAMA

Pewien mieszkaniec Poznania spotkał na Półwiejskiej trójkę bezdomnych. Jako że odznaczał się dobrym sercem, zaprosił ich do siebie, żeby ich nakarmić. A oni go sterroryzowali i okradli.

W czasie gdy uprzejmy gospodarz przygotowywał posiłek w kuchni, wyczerpani, zmęczeni i głodni goście błyskawicznie rozejrzeli się po pozostałych pomieszczeniach i swierdzili, że znajduje się w nim sporo wartościowych przedmiotów: laptop, telefon komórkowy i e-papieros. Postanowili je więc ukraść.

Przystąpili do akcji w sposób wskazujący jeśli nie na wprawę, to z pewnością na duży talent: jeden z mężczyzn sterroryzował gospodarza przedmiotem wyglądem przypominającym broń i zażądał wydania wszystkich cennych przedmiotów. Ich wartość oceniono na 2300 złotych...

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Stare Miasto wkrótce ustalili tożsamość złodziei i zatrzymali kobietę i jednego z mężczyzn. Obojgu zostały postawione zarzuty rozboju, a grozi za to od 2 do 12 lat więzienia.

Ponieważ jednak oboje oskarżeni sa bezdomni, prokuratura wystąpiła do sądu o zatrzymanie obojga, żeby nie zniknęli do procesu - a sąd przychylił się do tego wniosku i wydał naka zatrzymania ich na okres 3 miesięcy. Zatrzymanie drugiego mężczyzny jest już tylko kwestią czasu. Skradzione przedmioty odzyskano i zostały przekazane pokrzywdzonemu.

Morał tej historii należy do policji. Stróże prawa apelują, żeby życzliwość i pomoc innym okazywać z umiarem - i pamiętając o własnym bezpieczeństwie. Bo nie zawsze policji uda sje się odzyskać skradzione przedmioty i nie zawsze napastnicy zadowalają się tylko kradzieżą...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA