Turyści w Poznaniu? Tylko ze specjalną kartą!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Ruszyła sprzedaż nowej edycji Poznańskiej Karty Turystycznej. Oferuje nie tylko szereg zniżek i darmowych wejść do różnych instytucji, ale też darmową komunikację miejską. Według pomysłodawców, jest to najlepsza taka karta w Polsce.

Poznańska Karta Turystyczna funkcjonuje w Poznaniu już od 2003 roku, jednak od tego czasu jest systematycznie ulepszana. Od początku lipca 2013 roku w sprzedaży jest nowa edycja karty - z jeszcze większą ilością niespodzianek. Turyści dzięki temu zyskają dostęp do 74 różnych atrakcji i zniżek oraz bezpłatnej komunikacji miejskiej. Opcja bez transportu również będzie dostępna, podobnie jak karta ulgowa dla uczniów i studentów.

- Karta to kontyunacja naszego głównego zadania, którym jest promocja, promocja i jeszcze raz promocja - podkreśla Barbara Surma, przewodnicząca Rady Stowarzyszenia PLOT. Od początku 2013 roku to właśnie PLOT jest odpowiedzialny za kartę turystyczną.

Problemem dotychczas była jednak dostępność i promocja karty, na co zwraca uwagę Tomasz Kayser, wiceprzewodniczący Rady PLOT i jednocześnie wiceprezydent Poznania.
- W rozmowach z hotelarzami zawsze słyszałem: zawartość jest świetna, ale szkoda, że mało kto o karcie wie - mówi wiceprezydent. To się jednak powoli zmienia - rozszerzana jest sieć sprzedaży, a lokalne hotele włączają PKT do pakietów dla swoich klientów.

W nowej edycji przygotowano 2 tysiące kart: po tysiąc normalnych i ulgowych. Jak podkreślają przedstawiciele PLOT, nakład jest pilotażowy, żeby sprawdzić jak na nową propozycję zareagują turyści. Marta Stawińska z PLOT podkreśla, że poznańska oferta jest najlepszą i najbardziej atrakcyjną w kraju.

- Obserwowaliśmy ruch turystyczny w Poznaniu a także kontaktowaliśmy się z innymi miastami, żeby wyjść turystom naprzeciw - opowiada Stawińska. - Dzięki temu jednego dnia zaoszczędzić można nawet 80 zł.

To są jednak dość ostrożne szacunki. Karta oferuje darmowe wejścia do większości poznańskich muzeów a także szereg zniżek, m.in. na wstęp do Fortu 3, Palmiarni Poznańskiej, basenu letniego "Chwiałka" czy też na Termy Maltańskie. W ofercie są też zniżki w wielu restauracjach. Karta jest dostępna w wersji na jeden, dwa lub trzy dni, z komunikacją miejską lub bez. Dostępna jest również karta ulgowa. Najdroższa wersja karty (3 dni wraz z komunikacją miejską) kosztuje 59 zł.

Wiceprezydent Kayser podkreśla, że karta dostępna jest nie tylko dla turystów, ale też może stanowić ciekawą opcję dla poznaniaków. Ci zaś mogą się aktywnie włączyć w jej promocję - np. polecając ją znajomym z innych miast.

Kartę kupić można m.in. w poznańskich hotelach, w Centrum Informacji Miejskiej i jego filiach a także np. na lotnisku Ławica. Co ciekawe, PKT można kupić również przez internet.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA