Poetyckie zawracanie głowy poezją, czyli Mały Książek zaprasza

Autor: Paweł Jarzyniewski
REKLAMA

Tak jak w Antykwariacie Mały Książek można wyszperać absolutnie magiczne i nietuzinkowe książki, tak poezja może być niezwykła, zaskakująca i... dla każdego. Zapraszamy na cykl imprez wokół poezji „Poetyckie zawracanie głowy” – zawrócimy Wam w głowie poezją!

Idea jest prosta – od maja aż do września oddajemy głos wszystkim chętnym do zaprezentowania się poetom. Zaczynamy od formuły tradycyjnej – klasycznego spotkania autorskiego – by przejść potem do wierszowanych baśni, warsztatów, pisania i tworzenia poezji na żywo, dużej dyskusji panelowej, poezji śpiewanej czy ulicznego, odważnego performance’u i zakończyć nasz „festiwal” wielkim poetyckim slamem.

Zgłosić się może każdy poeta – wystarczy przynieść lub przysłać reprezentatywną próbkę swojej twórczości.

Niezwykły plakat do naszego cyklu przygotowała graficzka Joanna Zembrowska.

Startujemy już w najbliższą sobotę, 25 maja (Antykwariat Mały Książek, ul. Za Bramką 9/1; godz.: 18:00. Wstęp wolny). Będzie to spotkanie pt. „Poskładać niebo”. Poezja Inesy Kruszki i Łukasza A. Zaranka.

Oprawę muzyczną zapewni młody zdolny akordeonista Filip Tomala, a całość poprowadzi Natalia Maria Araszkiewicz.

Na pierwszym spotkaniu Inesa Kruszka i Łukasz A. Zaranek przedstawią nam swoją twórczość. Poczytamy i pośmiejemy się. Dowiemy się, czy da się poskładać niebo, kim jest tajemnicza Julia oraz jak pozlepiać słowa nieprzypadkowe.

Z poetami można będzie porozmawiać, zadać kłopotliwe pytanie, nabyć ich publikacje, czy poprosić o podpisanie tomiku. A wszystko to pośród dźwięków magicznego akordeonu, który - jak się okazuje - pasuje jak mało który instrument…

Przyjdź i przekonaj się, że POEZJA JEST DLA KAŻDEGO!


Spotkanie I: Poskładać niebo
Sobota o 18:00
Antykwariat Mały Książek ul. Za Bramką 9/1

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA