Spotkanie autorskie Piotra Pinińskiego w Poznaniu

Autor: Wydawnictwo Zysk
REKLAMA

Wydawnictwo Zysk zaprasza na spotkanie z Piotrem Pinińskim, autorem książki Dziedzic Sobieskich. Jest ona poświęcona księciu Karolowi Edwardowi Stuartowi, jednemu z najbardziej tragicznych, ale i najbardziej romantycznych bohaterów Szkocji.

Karol Edward Stuart był synem księżniczki Klementyny Sobieskiej i wnukiem polskiego królewicza, Jakuba Sobieskiego, był też najstarszym wnukiem z prawego łoża Jakuba II, króla Szkocji, Anglii i Irlandii. Zasłynął jako wódz szkockiego powstania przeciwko panowaniu angielskiego “uzurpatora” Jerzego II, które o mało co nie odniosło suckesu.

I na tym właśnie epizodzie życia bohatera skupia się większość jego biografii. Ale Piotr Piniński idzie dalej, opisując dzieciństwo i młodość przyszłego powstańca, a także jego rodzinę. Zwłaszcza trójka wnuków była pilnie strzeżonym sekretem przez całe lata i do niedawna zupełnie nieznanym.      

Spotkanie z pisarzem odbędzie się  20 maja 2013 (poniedziałek) na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Colegium Novum, sala C1 o godzinie 13:00.   WSTĘP WOLNY!

Czytaj także:

"Dziedzic Sobieskich": bohater ostatniej wojny o niepodległość Szkocji

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA