"Ghandi" uczył w Poznaniu i będzie miał swoją aulę!

Autor: Monika Borowiak, fot. Monika Borowiak

Już 18 maja, w samo południe sala Alfa w nowoczesnym budynku Collegium Iuridicum Novum zmieni swoją nazwę. Absolwenci Prawa skierowali wniosek do Rady Wydziału Prawa i Administracji by nadać jednej z sal imię Zygmunta Ziembińskiego, nazywanego przez swoich studentów "Ghandim".

- Tego rodzaju ludzi Uniwersytet miał bardzo niewielu - przekonywał na specjalnej konferencji prasowej Zbigniew Jaśkiewicz, przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów UAM. - Jest piękną sprawą, by traktować go jako patrona działań na Uniwersytecie.

18 maja to jednak nie tylko uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Tego dnia odbędzie się również spotkanie byłych uczniów, absolwentów prawa UAM, którzy wspominać będą słynnego profesora.

- Profesor Ziembiński już za życia był legendą wydziału - przypomina prof. Roman Budzinowski, obecny Dziekan Wydziału Prawa i Administracji. - Nasz wydział był utożsamiany z osobą profesora.

Organizatorzy, w swoich wspomnieniach związanych z profesorem podkreślali, że był bezpośredni w stosunku do studentów. Nie ujmowało to mu jednak nic z majestatu. Po latach doceniają to, że był wymagający, bo zależało mu bowiem, by każdy otrzymał rzetelną wiedzę.

Profesor Zygmunt Ziembiński ukończył prawo i socjologię na Uniwersytecie Poznańskim (przemianowanym w 1955 na UAM). Był autorem około 300 prac naukowych, z których za najważniejszą jest uznawana "Logika praktyczna".

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA