Warta zdobywa pierwszy punkt w tej rundzie!

Warta Poznań zremisowała u siebie z Bogdanką Łęczna 1:1 i tym samym zdobyła pierwszy punkt w tej rundzie. Bramkę dla gości zdobył Dawid Sołdecki, wyrównał w 90. minucie spotkania Marcin Trojanowski.

Od początku spotkania na boisku dominowali piłkarze Bogdanki. Pierwszą dobrą sytuację do zmiany wyniku tego spotkania mieli jednak podopieczni Krzysztofa Pawlaka. Tomasz Magdziarz ładnym prostopadłym podaniem uruchomił Giela, ten drugi przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, a dobitka Trojanowskiego została zablokowana przez obrońców.

Chwilę później ładnie w pole karne próbował wejść aktywny od początku tego spotkania Jakóbowski – jego wejście w ostatniej chwili zostało jednak zatrzymane przez obrońców Bogdanki. Nie minęła minuta i Zieloni już porzegrywali. Dawid Sołdecki zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z graczy poznańskiej Warty i wpadła za kołnierz zdezorientowanego Radlińskiego.

Od tego momentu Zieloni mieli duży problem ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji podbramkowych. Piłkarzom Bogdanki przychodziło to natomiast z ogromną łatwością i tylko dzięki szczęściu i dużej nieskuteczności gości Warta tego spotkania wysoko nie przegrała.

O tym, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą zawodnicy Bogdanki przekonali się boleśnie w 90. minucie meczu. Marcin Trojanowski zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka wpadła do siatki idealnie tuż przy słupku. Bramkarz Bogdanki nie mógł w tej sytuacji nic zrobić.

Ostatecznie Warta zremisowała z Bogdanką 1:1 i zdobyła tym samym pierwszy punkt w tej rundzie. Dzięki temu remisowali przewaga Zielonych nad strefą spadkową wynosi ciągle cztery punkty.

Warta Poznań – Bogdanka Łęczna 1:1