Nowa książka Petera Mayle’a już w księgarniach!

Autor: Prószyński i s-ka
REKLAMA

Wszyscy miłośnicy Petera Mayle'a oszaleją ze szczęścia: „Marsylski szwindel”, kolejna po „Wytrawnym przekręcie” powieść z detektywem Samem Levittem, jest już w księgarniach.

Uroczy szelma i wytrawny detektyw Sam Levitt powraca w kolejnej karkołomnej awanturze na południu Francji. Po zakończeniu poprzedniej przygody Sam sądził, że minie sporo czasu, nim wróci do Francji, zwłaszcza że wdzięki Eleny Morales działały dostatecznie mocno, by zatrzymać go w Los Angeles. Jednak gdy bajecznie bogaty Francis Reboul proponuje zlecenie w Marsylii, Sam i Elena nie potrafią oprzeć się pokusie szukania nowych ekscytujących przeżyć, zwłaszcza w tak atrakcyjnym miejscu.

Wkrótce oboje cieszą się słońcem na plaży, delektują winem i marsylską bouillabaisse. Quelle joie! Tymczasem spór o cenny teren na nabrzeżu przybiera na sile… Levitt, reprezentujący Reboula, trafia w sam środek sieci intryg i niebezpiecznej walki o nieruchomości i jest zmuszony stawić czoło bezwzględnym gangsterom i drapieżnym inwestorom. Czy Samowi uda się wyjść z tych opresji cało?

Książkę poleca Dorota Wellman:
Najpierw otworzyłam wino (francuskie, oczywiście), potem otworzyłam książkę Mayle’a (uwielbiam tego faceta). Wino pozostało nietknięte. Książkę czytałam dotąd aż przeczytałam. Wino, kobiety i kryminalna intryga - najlepszy przepis na pyszną lekturę.

Peter Mayle to autor znanych polskim czytelnikom książek o Prowansji, między innymi „Jeszcze raz Prowansja”, „Dobry rok”, „Hotel Pastis”. W uznaniu jego zasług dla kultury francuski rząd odznaczył go Legią Honorową. „Marsylski szwindel” ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński Media.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA