Lech znowu wygrywa w Młodej Ekstraklasie

Piłkarze Lecha Poznań pokonali u siebie (we Wronkach) Piasta Gliwice 2:1 w meczu Młodej Ekstraklasy. Bramki dla poznaniaków strzelili Piotr Fontowicz i Miłosz Nowicki. Dla gliwiczan trafił Bartosz Szeliga.

Pierwszą bramkę poznaniacy zdobyli w 18. minucie spotkania. Lewą stronę boiska wbiegł trenujący na co dzień z pierwszym zespołem Dariusz Formella, podał piłkę do znajdującego się w polu karnym Piotra Rymara, ten oddał ją Piotrowi Fontowiczowi, który nie miał problemu z pokonaniem broniącego w tym meczu w zespole gości Jakuba Freitaga.

Na 2:0 podwyższył Nowicki, który w zamieszaniu podbramkowym wykazał się największym sprytem i z bliska pokonał bramkarza gości. Minutę później kontaktowego gola zdobył jednak Bartosz Szeliga, który ładną indywidualną akcję zakończył dobrym strzałem.

Oba zespoły miały jeszcze kilka dobrych okazji do zmiany rezultatu, żadnej jednak nie potrafiły wykorzystać. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz może dopisać sobie trzy punkty w tabeli za zwycięstwo w tym spotkaniu.

Obecnie podopieczni Patryka Kniata zajmują drugą pozycje w tabeli Młodej Ekstraklasy, z dorobkiem 46 punktów. Do prowadzącej Legii Lech traci sześć punktów, ma jednak o jedno mniej rozegrane spotkanie.

Lech Poznań ME – Piast Gliwice ME 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Fontowicz (18), 2:0 Nowicki (60), 2:1 Szeliga (61)

Żółte kartki: Witt, Marynowicz, Formella – Poznański

Lech: Przemysław Frąckowiak – Tomasz Kędziora (46. Emil Szczupakowski), Wiktor Witt, Jan Bednarek, Jakub Marynowicz – Szymon Zgarda, Dominik Chromiński (65. Piotr Kurbiel) – Piotr Fontowicz, Adrian Cierpka (46. Miłosz Nowicki), Dariusz Formella – Piotr Rymar

Piast: Jakub Freitag – Tomasz Parfieńczyk, Kornel Osyra, Michał Sikora, Krzysztof Biczysko – Gajusz Kościelniak (75. Michał Kochel), Krzysztof Borowiec, Jarosław Piewko (75. Adam Maszak) – Bartosz Szeliga, Krzysztof Poznański, Mateusz Jędrzejczyk (75. Konrad Kochan)