Lotnisko Ławica - 6 miesiąc na minusie

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Poznański port lotniczy podał wyniki za marzec. Nie było niespodzianki - wciąż spada liczba pasażerów, którzy odlatują ze stolicy Wielkopolski. Na szczęście wkrótce ruszają zawieszone na zimę loty.

Sytuacja Ławicy jest nie do pozazdroszczenia - liczba obsłużonych pasażerów leci na łeb na szyję, linie lotnicze likwidują kolejne połączenia (ostatnio: Eurolot do Krakowa) a konkurencyjne lotniska regionalne w Polsce nam "odlatują". Nie inaczej było na poznańskim lotnisku w marcu 2013 roku.

Z podanych przez Ławicę danych wynika, że w marcu obsłużono 83 tys. 529 pasażerów. Oznacza to spadek liczby pasażerów aż o 14,6 proc. w porównaniu z marcem 2012. Co więcej, jest to niewiele więcej niż obsłużono na poznańskim lotnisku w 2011 roku. Niestety, jest to również mniej niż w 2010 roku.

Spadkowy marzec na Ławicy oznacza, że poznańskie lotnisko traci pasażerów już szósty miesiąc z rzędu! Tak źle nie jest w żadnym innym polskim porcie regionalnym. Sytuację częściowo może uratować zbliżający się sezon wakacyjny, a także wznowienie lotów, które zostały zawieszone na sezon zimowy. Jednak o powtórzeniu wyniku z zeszłego roku można zapomnieć - sukcesem będzie, jeżeli wynik Ławicy zbliży się do liczby obsłużonych pasażerów z 2010 roku.

Czytaj też:

Pomóż Ławicy - wypełnij ankietę

Bergamo i Majorka wracają na Ławicę

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA