Czy przedszkole może być lepsze od babci, czyli Concordia Design zaprasza

Spektakl “O Królewsko-Cesarskim Trakcie w Jednym Akcie” Teatru Wariate, trening kreatywności dla dzieci “Efektywne myślenie z efektem motyla” a także kolejne spotkanie w ramach otwartych zajęć adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków – to tylko niektóre z atrakcji kolejnego weekendu z Concordia Design.

Otwarte zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków będą się tym razem odbywały pod hasłem: “Czy przedszkole może być lepsze od babci?” Zajęcia pozwolą mamom znaleźć odpowiedź na pytania, czy ich dziecko jest już gotowe na pójście do przedszkola, czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom i jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią? Rodzice dowiedzą się też, w jaki sposób mogą wspierać dziecko, by z radością powędrowało do przedszkola. W końcu pójście do przedszkola to wyzwanie nie tylko dla najmłodszych…

Dzieci w bezpiecznej atmosferze i w obecności rodzica doświadczą atrakcyjności przedszkola (zabawek, kontaktów z rówieśnikami i nauczycielem), a z drugiej strony poznają zasady obowiązujące w przedszkolu (zostaje się tu bez mamy, trzeba czekać na swoją kolej, sprzątać po sobie zabawki, usiąść razem w kole). Rodzice zaś nauczą się wspierać swoje dziecko i jak odkrywać razem z nim radość z bycia przedszkolakiem.

Prowadzące: Emilia Walczak – doświadczony pedagog, nauczyciel mianowany z sześcioletnim stażem w pracy z dziećmi. Agnieszka Kurek – nauczyciel kontraktowy z czteroletnim doświadczeniem pracy z dziećmi, lektor w szkole językowej.

Rodzice będą też mogli wziąć udział w pediatrycznym kursie pierwszej pomocy. Praktyczne przeszkolenie rodziców w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest wartością bezcenną. Sama teoria nie wystarczy – wypadek z utratą krążenia daje nam tylko 4 minuty na prawidłowe podjęcie reanimacji. W tym czasie zdąży odpowiednio zareagować wyłącznie ktoś znajdujący się w pobliżu – mama, tata, opiekunka, nauczyciel, pracownik administracji, kolega lub koleżanka z klasy. Najczęściej, głównie z braku umiejętności, akcji ratunkowej nie rozpoczyna nikt.
Wystarczy jednak minimum wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, by uratować komuś życie lub zdrowie. Ratownicy z CSU Medaid wiedzą o tym doskonale – każdy z nich na co dzień ma do czynienia z poszkodowanymi walczącymi o życie.
 
Na kursie podejmowane są następujące zagadnienia: ogólne zasady postępowania z dziećmi, zachowanie dzieci w zależności od wieku, odmienności anatomiczne i fizjologiczne u dzieci, sprawdzanie świadomości, udrażnianie dróg oddechowych, sprawdzanie oddechu i oznak krążenia, badanie manualne, resuscytacja krążeniowo – oddechowa dzieci i niemowląt, zadławienia, zatrucia, oparzenia, atak astmy oskrzelowej, zespół nagłej śmierci łóżeczkowej SIDS, drgawki, gorączka, atak padaczki, wzywanie ratownictwa zawodowego

Prowadzenie:
CSU Medaid to zespół praktyków: ratowników medycznych, lekarzy, psychologów strażaków, żołnierzy i logistyków, którzy każdą wolną chwilę poświęcają ratowaniu. Szkolą innych i siebie, nieustannie szukając nowych rozwiązań, scenariuszy akcji ratowniczych i sposobów na propagowanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy już od najmłodszych lat.

Jeśli komuś marzy się rozwijanie wyobraźni i kreatywności swojego dziecka, to może się wybrać na warsztat prowadzony przez psychologa, który pomoże uczestnikom przyjrzeć się własnym działaniom i przyczyni się do tego, że z większą łatwością będziemy w stanie przewidywać możliwe konsekwencje własnych działań. Warsztaty mają formę zbliżoną do treningu kreatywności – uczestnicy przez cały czas ich trwania będą stymulowani do aktywności głównie intelektualnej, lecz w przerwach również fizycznej. Prowadzący Krzysztof Minge jest psychologiem i socjologiem, który od sześciu lat prowadzi zajęcia z dziećmi od pierwszego roku życia.

Do magicznego świata teatru na Trakcie Królewsko-Cesarskim wprowadza młodych widzów dwoje bohaterów-uczniów. By przyjrzeć się bliżej dziejom Poznania, aktorzy „wędrują” przez miasto śladami królów i cesarzy, a nieodzownym elementem tej wędrówki jest wyobraźnia. Okazuje się, że poznawanie odległej przeszłości nie jest wcale nudne, ale wręcz przeciwnie – może być niesamowicie ciekawe.

Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej muzycznej i scenograficznej oprawie, czynią ten spektakl prawdziwą ucztą dla zmysłów i jednocześnie  – niezapomnianą lekcją historii.

Występują:
Uczennica:  Sylwia Koronczewska-Cyris (laureatka nagrody publiczności „Biały Bez” 2009 – dla najpopularniejszej aktorki scen poznańskich, laureatka nagrody Dyrektorów Teatru Animacji w 2002r. za osiągnięcia artystyczne, laureatka nagrody aktorskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w 2005r.)
Uczeń:  Marek Cyris (laureat nagrody artystycznej Dyrektorów Teatru Animacji w 2009r.)

A w niedzielę warto się wybrać na Rodzinną Niedzielę z Miszkomaszko. Będzie to okazja do samodzielnego uszycia charakterystycznych MiszkoMaszkowych lal, syren i wymyślnych potworów. Uczestnicy warsztatów będą wycinać, doszywać, kolorować i przemontowywać, aby MiszkoMaszkowe zabawki były jedyny w swoim rodzaju. Podczas warsztatów będzie można także pooglądać i kupić produkty MiszkoMaszko, a są one bardzo hand made’owe i jest ich naprawdę wiele. Sprawdźcie sami!