Lech pewnie ogrywa Pogoń w Szczecinie!

Lech pewnie pokonał w Szczecinie tamtejszą Pogoń 2:0 i zanotował tym samym ósme zwycięstwo na wyjeździe z rzędu. Gole dla poznaniaków w tym spotkaniu zdobyli Marcin Kamiński oraz Aleksandar Tonev.

Od początku pierwszej połowy tempo spotkania było prowadzone w dość szybkim(oczywiście jak na polskie warunki) tempie. Jako pierwsi bliscy zdobycia bramki byli “Portowcy”. Hernani ładnie uderzył głową po dośrodkowaniu Ediego. Piłkę zmierzającą jednak do bramki pięknie wybronił Jasmin Burić.

W odpowiedzi Lovrencsics ładnie pomknął prawą stroną boiska, po czym dośrodkował piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Łukasz Teodorczyk, jednak po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka.

Po chwili ponownie dobrą okazję miał Lech i tym razem graczom Kolejorza udało już się dopiąć swego. Teodorczyk pięknym prostopadłym podaniem obsłużył włączającego się do akcji ofensywnej Marcina Kamińskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Pogoni.

Tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównać próbował jeszcze napastnik szczecinian Donald Djousse, ale i jego uderzenie świetnie wybronił bośniacki bramkarz Kolejorza.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego mocnego uderzenia Lecha. Lovrencsics wyszedł ładnie prawą stroną z kontrą, a następnie zagrał do ładnie wchodzącego środkiem Toneva, który uderzeniem z dystansu zdobył drugiego gola dla poznaniaków.

Reszta meczu była już mniej emocjonująca. Piłkarze Pogoni niemrawo atakowali, ale zawsze brakowało im albo precyzji, albo kapitalnie bronił Burić. Lechici próbowali odpowiadać atakami, po których udało im się nawet zdobyć dwie bramki, tyle, że ze spalonych. Autorem obu tych goli był zresztą Teodorczyk, który zaliczył kolejny świetny występ.

Ostatecznie poznaniacy po dobrzej grze pewnie pokonali szczecińską Pogoń 2:0 i nie stracili kontaktu z Legią. Kolejne spotkanie podopieczni Mariusza Rumaka rozegrają już w ten piątek, a ich rywalem będzie Lechia Gdańsk.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamiński (28), 0:2 Tonew (48)

Żółte kartki: Djousse, Noll – Kamiński, Wołąkiewicz, Trałka

Pogoń: Dusan Pernis – Julien Tadrowski, Hernani, Emil Noll, Przemysław Pietruszka (19. Mateusz Lewandowski) – Makysmilian Rogalski, Takafumi Akahoshi – Adrian Budka, Edi Andradina (73. Tomasz Chałas), Robert Kolendowicz (60. Takuya Murayama) – Donald Djousse

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Rafał Murawski (72. Ivan Djurdjević), Łukasz Trałka – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (61. Karol Linetty), Aleksandar Tonew (81. Mateusz Możdżeń) – Łukasz Teodorczyk