Agencja ratingowa Moody's potwierdziła wiarygodność Poznania

Autor: UMP, el, fot. UMP
REKLAMA

I w dodatku dostaliśmy bardzo wysoką ocenę, bo aż A3, w dodatku z prognozą stabilną. To oznacza, że Poznań posiada bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Prognoza stabilna informuje, że w najbliższym czasie wiarygodność finansowa miasta nie powinna ulec zmianie. Moody's Investors Service pozytywnie oceniła także skuteczną politykę Poznania będącą odpowiedzią na dostosowywanie się do wyzwań otoczenia gospodarczego, ostrożne zarządzanie budżetem, dobre wyniki operacyjne oraz dynamiczny rozwój infrastruktury. Podkreślono silną i zróżnicowaną gospodarkę miejską oraz realizację ambitnych projektów rozwoju gospodarczego i mieszkaniowego.

Ocena A3 jest drugą najwyższą wśród polskich miast - po Warszawie.
- Cieszy nas to, że w ocenie profesjonalnych, zagranicznych instytucji Poznań w czasach trudnych gospodarczo okazuje się być gospodarczą ostoją spokoju - komentuje prezydent Poznania Ryszard Grobelny. - Jako osoba często myśląca o przyszłości mojego miasta zwracam szczególną uwagę na równie dobrą co ocena prognozę Moody's dla Poznania.

Rating to opinia niezależnej, wyspecjalizowanej instytucji, określająca wiarygodność kredytową ocenianego podmiotu. Głównym zadaniem ratingu miasta jest poinformowanie obecnych i przyszłych inwestorów o wiarygodności i wypłacalności. Posiadanie oceny wiarygodności kredytowej umożliwia łatwiejszy i szerszy dostęp do rynków finansowych oraz pozwala na pozyskanie kapitału zewnętrznego na korzystniejszych warunkach.

Agencja ratingowa Moody's Investors Service jest jedną z najbardziej renomowanych i znaczących agencji ratingowych na świecie, o wysokiej wiarygodności i prestiżu na międzynarodowym rynku usług ratingowych oraz o najdłuższej tradycji w tej działalności. Agencja ocenia wiarygodność kredytową 30 tys. emitentów z ponad 100 krajach świata.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA