Warta nie dała rady, porażka z Arką

Warta Poznań przegrała w pierwszym meczu rundy wiosennej u siebie na stadionie z gdyńską Arką 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyć dla gości Tomasz Jarzębowski.

Mimo wymiany w przerwie zimowej połowy zawodników Zieloni prezentowali się na boisku nie najgorzej. W pierwszych piętnastu minutach “Duma Wildy” nawet przeważała, jednak w kluczowych momentach ciągle widoczny był brak zgrania w Warcie, przez co Zieloni nie byli w stanie zamienić przewagi na boisku na bramkę.

Im dłużej trwał mecz, tym coraz groźniej atakować zaczynali jednak piłkarze Arki i ostatecznie to własnie goście z Gdynii zdobyli jedyną bramkę w tym spotkaniu. W 36. minucie Tomasz Jarzębowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym Warty i z najbliższej odległości pokonał broniącego w tym spotkaniu w drużynie Zielonych Łukasza Radlińskiego.

Warta Poznań – Arka Gdynia 0:1

Bramka: Tomasz Jarzębowski 36

Żółte kartki: Czoska, Kołodziejski, Wilczyński – Szwoch, Jarzębowski

Warta: Łukasz Radliński – Wojciech Wilczyński, Maciej Wichtowski, Michał Kołodziejski, Adam Gajda – Tomasz Magdziarz, Alain Ngamayama, Paweł Giel, Paweł Czoska (70 Mateusz Pogonowski), Michał Jakóbowski (74 Marcin Trojanowski) – Krzysztof Bartoszak (62 Igor Jurga).

Arka: Maciej Szlaga – Damian Krajanowski, Tomasz Jarzębowski, Bartosz Brodziński, Piotr Tomasik (77 Łukasz Zwoliński) – Rafał Grzelak (64 Radosław Pruchnik), Michał Rzuchowski (90 Paweł Brzuzy), Mateusz Szwoch, Piotr Kuklis, Marcin Radzewicz – Marcus Vinícius.