Gala "Małej Pętelki" czyli moda wcale nie taka mała

Autor: Lilia Łada, fot. Lilia Łada
REKLAMA

Najmłodsi polscy projektanci - uczniowie szkół odzieżowych z całej Polski - pokazali swoje kolekcje właśnie w Poznaniu. Na galę Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby zaprosił ich Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu. I naprawdę było co oglądać!

Finałowy pokaz był niezwykle urozmaicony: były tu zwiewne, kolorowe propozycje na nadchodzącą wiosnę, były kolekcje awangardowe, a nawet kreacje zrobione z kapsli, zgniecionych puszek czy zamknięć od tychże puszek. I nic dziwnego, bo uczestnicy konkursu startowali w kategoriach: strój użytkowy oraz ubiór awangardowy. Specjalna kategorię przewidziano także dla fryzur i towarzyszących im stylizacji.

Jurorzy mieli trudny orzech do zgryzienia, chociaż przewodziła im sama Anna Korytowska, uznana projektantka, która uczy projektowania ubioru studentów Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Ostatecznie w kategorii użytkowej pierwsze miejsce przyznano Michałowi Byrowi z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie za kolekcję "dark side", drugie - projektantom z klasy IV A Zespołu Szkół Odziezowych w Poznaniu za kolekcję "Szyk de Paris", a trzecie Joannie Koczorowskiej, uczennicy poznańskiej szkoły, za kolekcję "Zamkowe inspiracje".

W kategorii awangarda pierwsze miejsce zajęła Klaudia Nikiel z Bielskiej szkoły Przemysłowej z kolekcją "Hart of rock", drugie Cezary Zbrożek z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie i jego kolekcja "Or paradis", a trzecie - Natalia Biel z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie za kolekcję "Black angels".

Swoje projekty na finał przywiozło 9 szkół z całej Polski, między innymi z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Śremu, Poznania czy Jarocina, a prezentowało je aż 130 modelek. Szkoda tylko, że nowatorskie i naprawdę interesujące kreacje przyszłości polskiej mody można oglądać tylko w zaciszu szkoły. A przecież mamy w Poznaniu targi mody, które się odbywają wiosną i jesienią. Czy nie znalazłoby się tam miejsce na prezentacje finałowych kolekcji Małej Pętelki? Podczas pokazu finałowego dokładnie było widać, że z całą pewnością są tego warte.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA