ZDM wyremontuje schody na Wildzie!

Autor: el fot. UlepszPoznań.pl

Jak właśnie poinformowali autorzy bloga Ulepsz Poznań Zarząd Dróg Miejskich postanowił we własnym zakresie wyremontować schody na Wildzie.

Zdaniem blogerów to silne wsparcie poznaniaków, które szczególnie można było zaobserwować na Facebooku, zadecydowało o tym, że Zarząd Dróg Miejskich zadecydował o remoncie schodów. Remont ma zostać przeprowadzony do końca czerwca tego roku.

 Z decyzji cieszy się też radny Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania, bo to on, gorąco wspierając projekt, wielokrotnie interweniował w sprawie schodów w Zarządzie Dróg Miejskich.

- Cieszę się, że ZDM podjął taką decyzję - mówi radny. - Bo to jest dowód na to, że można. Że można zmienić okolicę, że można walczyć skutecznie z zaniedbaniem. To też wskazówka dla innych, jak to zrobić...

ważne zdaniem radnego jest też to, że ponieważ remont ma się zakończyć przed latem, to jeszcze w tym roku będziemy mogli podziwiać kolorowe, pomalowane schody.
- Teraz wreszcie będzie można zacząć działanie - cieszy się radny. - I mam nadzieję, że jeśli ZDM wyremontuje schody do końca czerwca to jeszcze tego lata będą kolorowe! A wtedy ludzie na pewno będą tam przychodzić podziwiać je, pojawią się turyści, może kawiarniane ogródki. A wszystko razem będzie stanowić [piękna, harmonijną całość ze skwerem u szczytu schodów, który zamierza wyrewmontować Rada Osiedla Wilda.

Z powodu terminu zakończenia remontu UlepszPoznań przedłuża termin nadsyłania prac do 31 maja.
- Co więcej, zebrane już środki postanowiliśmy przeznaczyć na uatrakcyjnienie nagród dla pierwszych trzech najlepszych projektów - informują. - A także na większą ilość zieleni przy schodach. O konkretach będziemy informować do końca przyszłego tygodnia!

Czytaj także:

Kolorowe schody na Wildzie - pomysł rodem z krajów arabskich? (film)

Malowania schodów nie będzie?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA