Wiosenne odchudzanie ze Szkołą Pływania Fregata Swimming

Autor: Fregata Swimming
REKLAMA

Znamy sposób, jak potajemnie pozbyć się niechcianego balastu. Nie, nie otwieramy agencji detektywistycznej, ale tak się składa, że akurat ta dewiza pasuje do naszych zajęć aqua aerobiku.

Wstydzisz się swoich nadprogramowych krągłości? Na co dzień ukrywasz dodatkowe centymetry w biodrach czy pasie? Wystarczy wskoczyć do wody i poćwiczyć. Po pierwsze, schowana po szyję nie musisz się przed nikim wstydzić, a po drugie, w wodzie jesteś lżejsza, więc i gimnastyka wydaje się łatwiejsza. A jeśli brakuje Ci motywacji, to spójrz w kalendarz – wiosna jest tuż za rogiem!

Dodatkowa motywacją będzie na pewno fakt, ile kalorii traci się podczas różnych ćwiczeń? Na odchudzanie dobre są nawet... prace domowe. Malowanie mieszkania to strata 400 kcal przez godzinę, mycie okien - utrata 240 kcal, mycie podłogi - 250 kcal, kopanie, grabienie - 500 kcal.

Sport działa zdecydowanie bardziej skutecznie: callanetics, gra w kręgle, intensywna gimnastyka lub jazda na rowerze to strata 300 kalorii na godzinę, jazda na rolkach, jogging, szybsza jazda na rowerze - 400 kcal. Biegając w tempie kilometr na 5 min można stracić 1000 kalorii, a grając w piłkę nożną lub jeżdżąc konno - 650 kcal.

Wysoko w tym rankingu jest także aerobik w wodzie. Godzina ćwiczeń to utrata aż 580 kcal. No i o ile to przyjemniejsze niż gra w piłkę nożną...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA