Lech przegrywa z Dinamo Bukareszt

Lech w pierwszym spotkaniu turnieju Marbella Cup przegrał z Dinamo Bukareszt 1:3. Gole dla rumuńskiej drużyny zdobywali Dandea, Axente i Curtean, natomiast honorowego gola dla Kolejorza strzelił Piotrek Reiss.

W pierwszej połowie to poznaniacy mieli optyczną przewagę. Tradycyjnie już mieli jednak problemy z kreowaniem sytuacji podbramkowych, a kiedy już im się to udawało – nie byli w stanie ich wykończyć. Piłkarze Dinama nie mieli tego problemu. Już w 14. minucie Dandea wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Jasmina Burićia.

Lechici próbowali odpowiedzieć, jednak wynik do przerwy nie zmienił się. Najdogodniejszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował Gergo Lovrencsics, który w sytuacji sam na sam, posłał piłkę obok słupka.

W 55. minucie gry Dinamo podwyższyło na 2:0. Nieatakowany przez naszych obrońców Axente spokojnie przyjął piłkę, odwrócił się i uderzył z linii pola karnego. Piłka wpadła tuż obok słupka, Burić nie mógł nic zrobić.

Kontaktową bramkę piłkarzom Kolejorza udało się zdobyć dopiero w 70. minucie, a strzelił ją Piotrek Reiss, który pięknym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Dinama. Niestety, kiedy wydawało się, że lechici mają szansę jeszcze wyrwać remis, a bramka Reissa będzie najpiękniejszą w tym meczu, Rumuni zdobyli trzeciego gola. Curtean pięknie uderzył piłkę z półwoleja sprzed pola karnego ustalając wynik spotkania.

Kolejorz zanotował kolejną porażkę, co staje się powoli niepokojące… Martwi zwłaszcza, że poznańska drużyna ciągle nie jest w stanie wykorzystywać sytuacji podbramkowych. Kolejnym problemem jest postawa naszych środkowych obrońców, którzy w tym meczu zawinili przy wszystkich straconych bramkach.

Pomimo porażki Lech nie odpada z Marbella Cup. Kolejne spotkanie poznaniacy rozegrają 7 lutego, a ich rywalem będzie kolejny zespół z Bukaresztu – Rapid.

Lech Poznań – Dinamo Bukareszt 1:3

Bramki: 70′ Reiss – 14′ Dandea, 55′ Axente i 77′ Curtean

Skład Lecha: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora – Łukasz Trałka, Rafał Murawski (60′ Możdżeń) – Gergo Lovrencsics (60′ Reiss), Karol Linetty (60′ Drewniak), Aleksandar Tonev (66′ Jakóbowski) – Bartosz Ślusarski (60′ Ubiparip)

Skład Dinama: Cristian Balgradean – Laurentiu Rus, Cristian Scutaru, Alexandru Dandea, Nicolae Musat – Alexandru Curtean, Boubacar Mansaly ,Catalin Munteanu, Steliano Filip – Andrei Cristea, Mircea Axente