Ewa Okularczyk: projektantka fascynatorów

Autor: E. Okularczyk, el, fot. Łukasz Bartkowiak, foto4style
REKLAMA

Jest poznanianką, prowadzi swój blog o modzie, w którym pokazuje to, co projektuje i co w modzie interesuje ją najbardziej, czyli fascynatory.

Fascynatory przez niektórych są nazywane żartobliwie "niezupełnie kapeluszami" albo tymi ozdobami we włosach, które są większe i bardziej fantazyjne niż kwiaty, ale mniejsze niż normalny kapelusz. Nazywa się je także stroikami do włosów - ale czy nazwa fascynator nie brzmi znacznie bardziej... fascynująco?

Z pewnością takie są fascynatory autorstwa Ewy Okularczyk, które możecie podziwiać na zdjęciach. Projektantka prezentuje tu dwie ostatnie kolekcje. Pierwsza Yoko design Jesień/Zima jest bardzo tajemnicza, łączy różne materiały, wzory i faktury. Inspiracją do jej powstania była Muccia Prada oraz szyk lat 70.  Łączy ze sobą sinamay (włókno bananowca) z jedwabiem.  Pojawiają się modne tej jesieni romby i geometryczne wzory, ale jest też coś dla miłośniczek tradycyjnych form, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kolekcja składa się z fascynatorów, a także kołnierzyków szytych z jedwabiu. Calość jest bardzo casualowa, a jej celem jest przekonanie pań, że fascynatory można nosić także na co dzień. Dodają one szyku i elegancji każdej kobiecie.
 
Kolekcja Red to kolejna propozycja. Czerwony jak wiadomo jest kolorem życia i pasji. Ta kolekcja przeznaczona jest dla kobiet chcących zmienić w swoim życiu coś na lepsze....odważniej przemierzać szlaki...a może  po prostu dla kobiet mających ochotę na odrobinę szaleństwa (na głowie).
 
- Obecnie projektuję fascynatory do najnowszej kolekcji sukienek Femini w Krakowie - mówi projektantka. - Prowadzę także bloga o fascynatorach i modzie. Wprowadziłam cykl weekendowego posta SZAFA. Będę w nim pisać o cieawych rzeczach związanych z modą od kuchni. Zapraszam do ostatniego posta SWAP PARTY, gdzie wywiadu udzieliła mi Joanna Stankiewcz z Babilądu, organizatora wymian ciuchów czyli Babiego Targu.

Ewa Okularczyk jest także organizatorem "Atelier Kobiety". Pierwsza edycja odbyła się w Cafe Szpilce w lipcu, druga była związana z dziećmi i odbyła się w grudniu 2012  w kluboksięgarni Głośna.  Czekamy na kolejne! A na razie autorka zaprasza na swojego bloga: www.fascynatory.blogspot.com
 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA