Kasia Bujakiewicz została dawcą szpiku!

Autor: Dorota Raczkiewicz, Druzyna Szpiku
REKLAMA

Znana aktorka we wtorek 29 stycznia podczas Noworocznej Zbiórki Krwi w Urzędzie Wojewódzkim oddała 12 ml krwi, z której po badaniu zostanie wyprowadzony "kod genetyczny szpiku".

Kasia Bujakiewicz od 4 lat działa w Drużynie Szpiku, jest nie tylko jej ambasadorem, ale aktywnym członkiem, biega w czerwonych barwach, uczestniczy w edukacyjnych spotkaniach i odwiedza chore dzieci na oddziałach onkologicznych. Do tej pory jednak nie mogła zostać dawcą szpiku ze względu na ciążę, a później karmienie piersią córeczki Oli.

Teraz wreszcie spełniło się jej marzenie - zarejestrowała się i czeka na "magiczny telefon z informacją, że ktoś potrzebuje właśnie Jej". Bo Kasia na razie jest tylko potencjalnym dawcą szpiku i będzie tak do czasu, gdy znajdzie się ktoś, komu szpik Kasi będzie mógł przywrócić zdrowie.

- Kasiu serdecznie Ci gratulujemy i oczywiście życzymy, by znalazł się Twój bliźniak genetyczny - mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku.

Gdyby ktoś chciał zostać dawcą szpiku, to szczegóły jak to zrobić, znajdzie na stronie http://www.darszpiku.pl/jak%20zostac%20dawca.php

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA