Kolejorz przegrywa kolejny mecz z kolejnym pierwszoligowcem

Lech Poznań poniósł drugą porażkę z rzędu. Tym razem podopieczni Mariusza Rumaka ulegli Miedzi Legnica 0:1. Autorem jedynej bramki w tym spotkaniu był Jakub Grzegorzewski, którzy wykorzystał ogromny błąd Krzysztofa Kotorowskiego i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Od pierwszego gwizdka sędziego optyczną przewagę w tym spotkaniu miał poznański zespół. Jednak piłkarze Kolejorza nie potrafili jednak zamienić na sytuacje podbramkowe. Pierwszą i jak się później ostatecznie okazało jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 19 minucie Jakub Grzegorzewski wykorzystując fatalny błąd Kotorowskiego, który nie zdołał złapać piłki i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej już bramki.

Lechici natychmiast rzucili się do odrabiania strat, ale pierwszą dobrą sytuację mieli dopiero w 40 minucie gry. Z rzutu pośredniego z jakiś 4-5 metrów uderzał Trałka, piłka jednak trafiła w jednego z graczy Miedzi, którzy stworzyli “mur” na linii bramkowej.

W drugiej połowie obraz gry zbytnio się nie zmienił, chociaż piłkarzom wprowadzonym przez Mariusza Rumaka po przerwie trochę łatwiej przychodziło kreowanie sytuacji podbramkowych. Żadnej z nich piłkarze z Poznania nie byli jednak w stanie wykorzystać.

Mimo porażki to Lech był zespołem zdecydowanie lepszym. Piłkarze Miedzi nie stwarzali zbyt dużego zagrożenia pod bramką strzeżoną najpierw przez Kotorowskiego, a następnie Szymańskiego. Ostatecznie o wyniku zadecydował indywidualny błąd pierwszego z wyżej wymienionych. Plusem tego sparingu była po raz kolejny dobra postawa piłkarzy na co dzień występujących w Młodej Ekstraklasie. W potyczce z Miedzią z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Adam Gajda i Karol Linetty.

Lech Poznań – Miedź Legnica 0:1

Bramka: 19′ Grzegorzewski

Skład Lecha na I połowię: Krzysztof Kotorowski – Kebba Ceesay, Błażej Cyfert, Ivan Djurdjević, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Szymon Drewniak – Mateusz Możdżeń, Gergo Lovrencsics, Bartłomiej Olejniczak – Vojo Ubiparip

Skład Lecha na II połowę: Karol Szymański – Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Adam Gajda – Rafał Murawski, Karol Linetty – Michał Jakóbowski, Piotr Reiss, Aleksandar Tonev – Bartosz Ślusarski