Lech zremisował z Wartą

W rozegranych dzisiaj “derbach Poznania”, które odbyły się we… Wronkach, Lech Poznań zremisował z Wartą Poznań. Wszystkie gole dla Kolejorza w tym meczu strzelił Serb Vojo Ubiparip, natomiast dla Zielonych strzelali Trojanowski i Pogonowski.

Mecz rozgrywany od mocnego uderzenia rozpoczął Lech. Vojo Ubiparip wbiegł w pole karne i pięknym lobem pokonał stojącego w pierwszej połowie w bramce Warty Łukasza Radlińskiego. Warta właściwie nie była w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Karola Szymańskiego. Ale mimo jednak kolejnych sytuacji lechitom nie udało się podwyższyć prowadzenia.

O tym, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą, piłkarze Kolejorza przekonali się tuż przed przerwą. Marcin Trojanowski wyszedł sam na sam z Szymańskim, uderzył lekko w długi róg, ale piłka mimo to wpadła do bramki.

Druga połowa znowu rozpoczęła się od strzelenia bramki przez Lecha. Ponownie strzelcem bramki był Ubiparip i ponownie Warcie udało się wyrównać. W 68 minucie meczu obrońcy Kolejorza zaspali w swoim polu karnym, co z zimną krwią wykorzystał Mateusz Pogonowski i ustalił tym samym wynik spotkania na 2:2.

Mimo remisu to jednak Kolejorz był zdecydowanie lepszym zespołem w tym spotkaniu. Lechici wielokrotnie stwarzali sobie bardzo wiele groźnych sytuacji, ale tradycyjnie już zawodziła ich skuteczność. Postawa jednak takich zawodników jak Jakóbowski, Gajda czy Szczupakowski napawa optymizmem. To właśnie młodzież Lecha napędzała większość ataków. Na pochwałę zasłużył również Vojo Upiparip, który w wielu momentach imponował spokojem na tle młodszych kolegów. Serb po raz kolejny pokazuje, że grać w piłkę potrafi, a trener Mariusz Rumak ma teraz dylemat, czy naprawdę jest sens go sprzedawać.

Lech Poznań – Warta Poznań 2:2

Skład Lecha: Karol Szymański (46′ Aleksander Wandze)- Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Wiktor Witt, Emil Szczupakowski – Szymon Drewniak, Szymon Zgarda (73′ Maciej Orłowski) – Gergo Lovrencsics, Adam Gajda, Michał Jakóbowski (86′ Patryk Wolski) – Vojo Ubiparip

Skład Warty: Łukasz Radliński (46′ Adrian Lis)- Przemysław Kanarek, Maciej Wichtowski, Adrian Bartkowiak (63′ Wojciech Onsorge), Przemysław Otuszewski (60′ Adrian Cieślak)- Alain Ngamayama, Paweł Czoska (74′ Robert Ziętarski), Tomasz Magdziarz- Mateusz Pogonowski (77′ Rafał Napierała), Marcin Trojanowski (58′ Filip Naumcevski)- Krzysztof Bartoszak (46′ Igor Jurga)