Zostań dawcą szpiku razem z Kasią Bujakiewicz!

Autor: Dorota Raczkiewicz, Druzyna Szpiku
REKLAMA

Drużyna Szpiku zaprasza na kolejną akcję zbiórki krwi. Ta odsłona akcji jest dedykowana Ani Wierskiej - dokładnie 5 lat temu Ania przegrała swoją walkę o życie.

Właśnie Jej dedykujemy tę rejestrację, aby „przesłać Jej sygnał”, że Jej walka nie poszła na marne, i że za dniem działamy, aby jak Ona ludzie nie musieli umierać, bo nie znaleźli dawcy szpiku.

Anna Wierska - marzycielka, romantyczka i siłaczka. Po ludzku przegrała z białaczką bój o życie, ale jak się okazało, przez 2 lata walczyła nie tylko z tą chorobą, lecz przede wszystkim z ludzką niewiedzą, nieświadomością, strachem i obojętnością. Zamarzyła, by oswoić strach. Zamarzyła. Zdążyła założyć Fundację Dar Szpiku, a nas zarazić swoimi marzeniami.

Szpik - to szansa na dalsze życie. Ania jej nie dostała. Zachorowała niespodziewanie w 2005 roku.
Zawsze była aktywna i pełna optymizmu, naraz diagnoza: ” przewlekła białaczka szpikowa”. Trzeba walczyć, zatem zaczęła się walka, badania, chemie i kolejne informacje "w bankach światowych nie ma dla pani dawcy " Nie gasła w Niej nadzieja i wiara, że kolejny dzień przyniesie nie tylko poprawę wyników, ale i informację "pani Aniu, jest".

Niestety, nie doczekała się, choć wierzyła do końca, że jeśli nie dla Niej, to dla innych warto szukać. I tak już 5 lat szukamy....

Dla mnie te 5 lat to realizowanie powierzonego mi zadania, zadania trudnego, ale jeszcze bardziej pięknego, wyjątkowego i niosącego dobro. Aniu, dziękuję Ci za to zadanie. Przez ten czas zarejestrowaliśmy tysiące nowych potencjalnych dawców szpiku, przyczyniliśmy się do uratowania wielu ludzkich istnień, otworzyliśmy oczy i uszy wielu opornym na potrzeby drugiego człowieka osobom.
Aniu, mam nadzieję, ze jesteś z nas dumna...

Akcja odbędzie się we wtorek 29 stycznia w holu Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Niepodległości. Pracownicy Centrum, a także nasi szpikowi wolontariusze, czekać będą między 9.00 a 14.00. Natomiast Kasia Bujakiewicz rejestrować się będzie o godz. 12.00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA