Rolki w Poznaniu

Autor: KyN, Sebastian Golus, fot. Sebastian Golus
REKLAMA

Widzimy ich wszędzie – w mieście, w parkach, w telewizji, czy Internecie. W całej Wielkopolsce jest już w sumie ponad 100 tysięcy wrotkarzy i rolkarzy!

Wrotkarstwo to już pełnoprawny sport, który zakorzenił się również w Poznaniu. Obojętnie, czy mówimy o dzieciach czy dorosłych – każdy, niezależnie od wieku, może jeździć na rolkach.

W Poznaniu od 1999 roku istnieje Stowarzyszenie Sportów Wrotkarskich, które organizuje dużo imprez w Poznaniu. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogą nauczyć się jeździć i mile spędzić czas na wrotkarskiej majówce, która corocznie odbywa się na Torze Poznań. Co miesiąc natomiast odbywa się impreza, którą śmiało można nazwać wrotkarską masą krytyczną - jest to przejazd ulicami naszego miasta z policyjną obstawą.

Wrotkarstwo dzieli się na wiele dyscyplin – można jeździć rekreacyjnie lub uprawiać fitness dbając o ciało. Można też startować w zawodach, gdzie jeździ się naprawdę szybko. Inną dyscypliną jest np. slalom stylowy czyli omijanie małych pachołków na różne skomplikowane sposoby.

Jest też jazda agresywna czyli pokonywanie przeszkód w mieście czy skateparku w sposób bardzo niekonwencjonalny - na porządku dziennym są tutaj skoki, obroty czy też chwytanie rolek w powietrzu. Jest jeszcze hokej, jazda miejska (czyli szybkie przemieszczanie się po mieście) i wiele innych. Do każdej z tych konkurencji są inne rolki, inaczej skonstruowane buty – jednak zawsze pod spodem są kółka.

W naszym mieście istnieje również Akademia Wrotkarska Zico Racing, prowadzona przez zapalonego rolkarza i instruktora - Jakuba „Zico” Ciesielskiego. Szkółka działa głównie w sezonie zimowym po to, aby już na wiosnę świeżo upieczeni rolkarze mogli bezpiecznie i umiejętnie uprawiać jazdę na rolkach.

Chociaż szkółka nie działa od długiego czasu, to jednak już zdążyła wykształcić kilkaset osób. Zajęcia są prowadzone na wysokim poziomie, z dużym naciskiem na bezpieczeństwo oraz prawidłową metodykę nauczania. W szkółce można doposażyć się w firmowe rolki Rollerblade oraz ochraniacze i kaski. Zajęcia prowadzone są w weekendy, pod dachem, nie ma więc problemu z niepogodą.
Więcej informacji: http://www.wrotkarstwo.pl/cennik/23/

Jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w rolki, najlepiej zrobi kiedy trafi do ekspertów z dziedziny wrotkarstwa. Z oczywistych względów najlepiej będzie jeśli wiedzę zaczerpnie bezpośrednio od osób, które jeżdżą od wielu lat . W Poznaniu działa jeden z najlepszych sklepów w Polsce „Zico Racing” mieszczący się na ul. Głogowskiej 38 w podwórzu czy również internetowy www.zicoracing.com

Zalety uprawiania wrotkarstwa:

- sport dla osób w każdym wieku
- pracują wszystkie mięśnie, a najlepiej kształtuje się pupa
- nie ma negatywnego wpływu na stawy
- można poruszać się wolno (w tempie spacerowym) lub bardzo szybko – szybciej niż na rowerze mtb
- można wykonywać różne ewolucje: skoki, ślizganie się po murkach, poręczach, gra w hokeja, slalom
- świetne letnie zastępstwo nart; ćwiczenie krawędzi
- koordynacja ruchowa całego ciała
- sport dla ludzi, którzy mają problemy z kręgosłupem - jazda rekreacyjna na rolkach wymusza prawidłową postawę

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA