Dzikie Krokodyle na lodowisku

Autor: Lech Poznań, el fot. archiwum
REKLAMA

To będzie wyjątkowa sobota na lodowisku przy ulicy Bułgarskiej. Piłkarska dzielnica zamieni się w centrum hokeja na lodzie. Na kilka godzin panowanie nad lodowiskiem przejmie drużyna hokejowa Dzikich Krokodyli, która wprowadzi poznaniaków w tajniki tego sportu. 

Na wszystkich, którzy w sobotę 15 grudnia odwiedzą Ligawę czekają liczne sportowe niespodzianki, rodzinne konkursy, a także pokaz jazdy figurowej na lodzie.

Sobotnia impreza rozpocznie się o godzinie 13:00, kiedy to na lodowisku pojawią się Poznańskie Dzikie Krokodyle - drużyna hokeja na lodzie, która już od wielu lat działa na rzecz popularyzacji tego sportu w Wielkopolsce. Na specjalnie wydzielonej strefie lodowiska będzie można sprawdzić swoje umiejętności w konkursach  prowadzonych przez zawodników Dzikich Krokodyli. W planach jest m.in. konkurs „Strzelaj jak Krokodyl”, w którym każdy będzie mógł chwycić kij hokejowy i zmierzyć się z bramkarzem. Organizatorzy przygotowali także specjalny tor przeszkód oraz rodzinne przeciąganie liny. Konkursy są tak przygotowane, by mogły w nich uczestniczyć całe rodziny wzajemnie dopingując swoje zmagania. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

„Hokej to dyscyplina niezwykle szybka i atrakcyjna. Poznaniacy będą mogli poczuć hokejowe emocje na własnej skórze. Samo strzelanie rzutów karnych będzie nie lada atrakcją dla uczestników, którzy będą mogli sprawdzić formę hokejowego bramkarza. Warto będzie przyjść w ten dzień na Ligawę, gdyż nie na co dzień mamy okazję przyjrzeć się hokeistom i ich zmaganiom z bliska.” - mówi rzecznik prasowy drużyny Dzikich Krokodyli Norbert Wencel.

Po sportowych zmaganiach przyjdzie moment na wytchnienie i coś dla zmysłów. Z pokazem jazdy figurowej wystąpi poznanianka Anita Pohl. Na zakończenie imprezy organizatorzy planują jeszcze jedną niespodziankę, ale póki co to ich słodka tajemnica. Wszystko stanie się jasne już w najbliższą sobotę, zatem zapraszamy młodszych i starszych poznaniaków do wspólnej zabawy na Ligawie przy Bułgarskiej!


Historia drużyny Dzikich Krokodyli sięga 2005 roku. Status stowarzyszenia drużyna uzyskała 3 lata temu. Obecnie zespół składa się z 35 zawodników w różnym wieku. Misją drużyny jako stowarzyszenia jest rozpowszechnianie hokeja w Wielkopolsce. Zespół trenuje Adam Trombala, który jednocześnie jest również zawodnikiem Krokodyli. Dzikie Krokodyle występują w Amatorskiej Lidze Hokeja na Lodzie, która powstała w zeszłym roku po 30-letniej przerwie. Początkowy był to projekt doświadczalny, który dziś uznawany jest za wielki sukces.  Obecnie w lidze występuje 10 drużyn.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA