Zapalili kolejną choinkę w mieście

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Tym razem świąteczne drzewko stanęło przed głównym wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Oficjalnego zapalenia światełek dokonał prezes zarządu MTP, Andrzej Byrt.

To już kolejna ogromna choinka, która stanęła w Poznaniu. Pierwsza z nich, znajdująca się przed poznańskim ratuszem - czyli oficjalna miejska choinka - została rozświetlone w mikołajki. Kolejne drzewko stanęło przed Holem Wschodnim MTP, naprzeciwko Mostu Dworcowego.

Uroczystego zapalenia światełek dokonał Andrzej Byrt - prezes zarządu MTP. Nie zabrakło kolorowych światełek, ogromnych srebrnych bombek oraz mnóstwa konfetti.
- Zapalenie choinki zbiegło się z rozpoczęciem dwóch najbardziej sympatycznych imprez targowych w ciągu roku: Cavaliady oraz Festiwalu Rzemiosł Artystycznych i Sztuki - wyjaśniał Byrt. - Chciałbym państwu życzyć udanych, pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz sympatycznego, udanego roku, który na końcu ma trzynastkę.

W zapaleniu choinki uczestniczył równiez Łukasz Abgarowicz, senator i prezes Polskiego Związku Jeździeckiego. Senator jednak nie był tylko przedstawicielem władzy - jego obecność bardziej związana była z odbywającą się obecnie na targach Cavaliadą.

Tuż po zapaleniu światełek w Holu Wschodnim odbył się mini koncert kolęd w wykonaniu chóru "Poznańskie Słowiki". Nieprzypadkowo właśnie ten chór wystąpił na MTP - Andrzej Byrt był niegdyś jego członkiem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA