Świąteczny festiwal na MTP

Autor: el, MTP fot. B. Paczkowski
REKLAMA

Będzie ogromna choinka, eksplozja konfetti, wystawa szopek bożonarodzeniowych, prezenty i warsztaty malowania bombek. Na MTP rozpoczyna się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Czas pomyśleć o prezentach!

Dla poszukujących niebanalnych i oryginalnych prezentów poznański festiwal to bardzo dobry adres - swoje prace zaprezentuje tu 350 artystów! W ofercie festiwalu znajdą się ręcznie wykonane zabawki dla dzieci, torebki, oryginalna ceramika i szkło, biżuteria oraz ubiory od awangardowych projektantów, ciekawe elementy wystroju wnętrz, a także prace malarzy, fotografików, rzeźbiarzy oraz artystów ludowych. Taki nietuzinkowy podarunek na pewno ucieszy najbliższych.

Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w różnorodnych technikach, podczas festiwalu przygotowano liczne warsztaty artystyczne. W ich trakcie można będzie dowiedzieć się jak wyrabiać biżuterię, jakie są techniki zdobienia decoupage, filcowania, zdobienia papieru pergaminowego czy jak zrobić ozdoby choinkowe. Osoby tworzące rękodzieło na Festiwalu znajdą szeroką gamę przyborów i materiałów do twórczości plastycznej - a przy okazji będzie to świetna okazja do inspiracji.

Ważnym elementem festiwalu jest STREFA DZIECKA. Najmłodsi wezmą udział w  zajęciach plastycznych o tematyce Bożonarodzeniowej oraz w interaktywnych spotkaniach przybliżających dzieciom postać św. Mikołaja. Ponadto pod okiem instruktorów wykonają ozdoby choinkowe: filcowe koniki, choinki filcowe i papierowe, styropianowe bombki, łańcuchy choinkowe, a także gwiazdkowe prezenty i kartki świąteczne przy użyciu ciekawych technik. W piątek odbędzie się przedstawienie zatytułowane “Książę szuka żony”, a w sobotę zajęcia taneczne z udziałem „tajemniczego gościa”. Program dla dzieci dopełnią warsztaty linowe oraz mini ścianka wspinaczkowa, dostępna dla najmłodszych przez cały weekend. Wszystkie atrakcje zapewnia jeden biletu na Festiwal!

W ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odbywać się będzie Kiermasz Żywności Tradycyjnej i Regionalnej, stanowiący doskonałą okazję do kupienia i wypróbowania regionalnych przysmaków oraz tradycyjnego polskiego jadła. Ponieważ w domowych miodach i piwach czy przetworach owocowych „zamknięte” jest lato, degustacja tych pyszności z pewnością osłodzi jesienno-zimową chandrę...

Podczas Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych zorganizowana zostanie wystawa prac – artystycznych rękodzieł laureatów konkursu TRENDY ART przeprowadzonego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ponadto będzie można obejrzeć Bożonarodzeniowe szopki na pokonkursowej wystawie „Żłobek Wielkopolski” przygotowanej wspólnie z Muzeum Narodowym w Poznaniu.

W tym roku ponownie Festiwalowi Sztuki i Przedmiotów Artystycznych towarzyszy CAVALIADA – największa impreza jeździecka w Polsce, na którą składają się Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, Targi Jeździeckie oraz Cavaliada Show.
Ceny biletów:
8 zł – bilet normalny, 5 zł – bilet ulgowy – dla seniorów oraz dzieci do lat 13

Godziny otwarcia:
Piątek 12.00 – 19:00
Sobota 10.00 – 19.00
Niedziela 10.00 – 18.00
Wejście na targi: od ulicy Śniadeckich (Pawilony 7, 7a i 8)

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA