Przed świętami? Na warsztaty

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Jeśli nie wiecie, jak upiec piernik, dobrać wino na świąteczny stół i zrobić świąteczne ozdoby choinkowe w dowolnym stylu - to możecie wybrać się na tematyczne warsztaty. Ostatnie weekendy przed świętami są pełne takich propozycji.

warsztaty kulinarne trwają już w restauracji Dąbrowskiego 42. Ich uczestnicy pod okiem znakomitych mistrzów kuchni - jednym z nich jest Krystian Szpoka, szef kuchni hotelu Sheraton - poznają sekrety włoskich win (7 grudnia), włoskiego pieczywa (8 grudnia), kuchnię ukraińską (13 grudnia) oraz żydowską (14 grudnia). 15 grudnia będzie poświęcony piernikom i innynm ciastom świątecznym, a 20 grudnia - świątecznym rybom.

Sporo ofert jest także dla tych, którzy cchcieliby się nauczyć robić świąteczne ozdoby samodzielnie. Na takie warsztaty zaprasza 7 grudnia księgarnia Między Słowami ul. Galileusza 8 - będzie można wykonać tradycyjne szwedzkie ozdoby świąteczne, a także poznać zwyczaje bożonarodzeniowe naszych północnych sąsiadów.

Na robienie ozdób, ale już w słowiańskim stylu, zaprasza też Rezerwat Archeologiczny na Ostrowie Tumskim. Tam przy okazji będzie się można spotkać z etnografem Beatą Rakowską, która opowie o tradycjach wigilijnych w Wielkopolsce: od kiedy możemy o nich mówić, jaka jest geneza sianka pod obrusem, dzielenia się opłatkiem i jakie dawne obrzędy są do dziś kultywowane w naszym regionie.

Miłośnicy ozdób w stylu ethno koniecznie powinni się wybrać na warsztaty, które 8 grudnia w SPOT prowadzi Agnieszka Fleischer, autorka wnętrzarsko-kulinarnego bloga. Pod jej kierunkiem uczestnicy będą tworzyć wieńce z naturalnych materiałów, uzupełnione o świąteczne dodatki. Ci, którzy wolą nowocześniejsze formy, mogą tego samego dnia, także w SPOT, wybrać się na warsztaty projektowania dekoracji świątecznych z projektantkami z Artes Design i będzie to zabawa materiałami, formami oraz ich grą ze światłem.

Na warsztaty zaprasza też Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który zaczął się dziś na terenach MTP od strony Śniadeckich. Do wyboru są warsztaty robienia ozdób choinkowych, malowania dzwonków czy robienia stoików świątecznych. Dzieci natomiast będą mogły  poznać tajemnicę Świętego Mikołaja i dowiedzieć się o tradycjach świątecznej choinki.

Dodatkową atrakcją jest wystawa szopek bożonarodzeniowych finalistów i laureatów XIV edycji konkursu  „Żłóbek Wielkopolski", w tym wyróżnionej specjalnym wyróżnieniem Międzynarodowych Targów Poznańskich pracę Adriana Geisler ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie, nawiązującej do wydarzeń Poznańskiego Czerwca.


Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA