Telewizja ONTV nadaje w HD

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
21

Większa głębia obrazu, żywsze kolory, więcej szczegółów na ekranie - a to wszystko dzięki jednej, ale znaczącej zmianie. ONTV, jako pierwsza stacja lokalna w regionie, rozpoczęła nadawać programy w jakości HD.

Dotychczas dopisek “HD” był zarezerwowany dla największych, ogólnopolskich stacji telewizyjnych. To się jednak zmienia, a pierwszą telewizją regionalną w Wielkopolsce, która nadaje program w wysokiej rozdzielczości, jest ONTV. Dzięki temu widzowie będą - dosłownie - widzieć więcej.

- Jakość HD oznacza, że nasi widzowie otrzymają lepszą jakość obrazu - tłumaczy Kamil Dąbrowski, kierownik produkcji telewizji ONTV. - Głębia obrazu jest o wiele większa, jest też lepsze odwzorowanie barw. Obraz jest po prostu żywszy, wyraźniejszy i bardziej płynny.

Skrót “HD” oznacza, że dany program jest nadawany w wysokiej rozdzielczości - 1280x720. Od normalnej transmisji różni się to tym, że na ekranie wyświetlanych jest więcej tzw. pikseli. To właśnie one sprawiają, że obraz jest w lepszej jakości. Standardowy obraz telewizyjny jest nadawany w rozdzielczości 720x576 pikseli.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwanionm telewidzów, którzy coraz częściej dysponują sprzętem odpowiednim do odbioru telewizji w jakości HD a także korzystają z dostawców telewizji, którzy dostarczają programy w jakości HD - wyjaśnia Michał Ciszak, prezes zarządu telewizji ONTV. - Wyprzedzamy o krok konkurencję, która jeszcze nadaje w starej jakości.

Telewizja ONTV w jakości HD jest dostępna w w Poznaniu i okolicach w telewizjach kablowych Tesat, East&West oraz Winogradzkiej Telewizji Kablowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA