Fly me to the moon, czyli andrzejki w Blue Note

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Delikatne dźwięki swingu na początek, i to z Janem "Izbą" Izbińskim, a później fantastyczne, mocne uderzenie Lejdis bez Gentelmen. Po drodze były jeszcze rytmy Glenna Millera. To dopiero były andrzejki!

Organizatorem niezwykłej imprezy był Adam Bardabusz i jego orkiestra, a wszystko wzięło się z przekonania, że dobrej, tanecznej muzyki, zwłaszcza w dobrym wykonaniu i zwłaszcza tej, która już stała się klasyką, nigdy nie jest za dużo.

Zaczęło się kołysząco i swingowo dzięki fantastycznemu Swing Party Quartet z udziałem skrzypaczki Joanny Suligi. Grane przez nich standardy były w najwyższyms topniu wysmakowane i dopieszczone, a gdy jeszcze sam Jan "Izba" Izbiński zaśpiewał w sobie właściwym, niepowtarzalnym stylu "Fly me to the moon" - publiczność była w siódmym niebie. Nikt już nie miał wątpliwości, że miłośnicy swinga i dobrego, klasycznego jazzu w równie klasycznym wykonaniu - jeśli przyszli do Blue Note wieczorem 1 grudnia - to trafili we właściwe miejsce.

Jednak nie cały wieczór było tak spokojnie, a czego posłuchać - i co zatańczyć - mieli także zwolennicy ostrzejszych brzmień, gdy na scenie pojawił się zespół Lejdis bez Gentelmen, finalistki Must Be the Music. To - jak same o sobie mówią - pięć przebojowych dziewczyn, które swoją energią roznoszą scenę, rozgrzewają publiczność i porywają do szalonej zabawy, a przy okazji zadają kłam przekonaniu, że scena muzyczna należy głównie do mężczyzn. Także  w Poznaniu nie miały najmniejszego problemu, żeby rozgrzać publiczność, zachwyconą charyzmatycznym głosem wokalistki Miruny.

A przecież Lejdis były tylko jedną z wielu atrakcji tego wieczoru. Oprócz nich wystąpili gościnnie Krzysztof Rybarczyk (Dr Blues), a także Julia Stolpe, Dorota Janusz, Michał Malicki oraz DJ TOMEQ. I naprawdę nie można się dziwić, że parkiet był pełny do późnej nocy - a właściwie to nawet do rana.

Żałujcie, jeśli was tam nie było...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA