Poznańskie Dni Fantastyki

Autor: sf, fot. materiały prasowe
REKLAMA

Trwa odliczanie do Poznańskich Dni Fantastyki. Już w ten weekend (1-2 grudnia) otworzą się wrota do świata wyobraźni. Klub Fantastyki „Druga Era” zaprasza na pierwszą edycję tego wydarzenia, które odbędzie sie w Empik School przy ulicy 27 Grudnia.

W sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do późnych godzin popołudniowych będzie można za darmo wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych z myślą o poznaniakach chcących ciekawie spędzić czas.

W programie imprezy znalazały się między innymi spotkania z poznańskimi pisarzami fantastyki. Poznańskie Dni Fantastyki odwiedzą Magda Parus (autorka serii Wilcze dziedzictwo), Wojciech Szyda (autor powieści Hotel Wieczność oraz Miasto Dusz), a także Iwona Michałowska-Gabrych, która podzieli się przede wszystkim swoim doświadczeniem w zawodzie tłumaczki podczas prelekcji Przygody tłumaczki w krainie Husihuilków. Nie zabraknie również Marcina Mortki – znanego głównie z powieści fantasy, takich jak Ostatnia saga, Karaibska krucjata, Miasteczko Nonstead czy historyczno-fantastycznej trylogii Miecz i kwiaty – ostanio jednak debiutującego w roli autora książki dla najmłodszych Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu.

W ramach prelekcji o literaturze fantastycznej zostanie przedstawiona twórczość m.in. takich znanych pisarzy jak J.R.R.Tolkiena, Georga R. R. Martina, Terry’ego Pratchetta oraz wszystko to, co z nimi związane. Będzie można „usłyszeć Tolkiena”, dowiadując się więcej o inspiracjach muzyków jego twórczością, a także poszerzyć swoją wiedzę z tego, co jeszcze powstało dzięki martinowskiej Pieśni Lodu i Ognia, poza serialem HBO.

Z pewnością dodatkowych emocji dostarczy również prelekcjo-dyskusja dotycząca planowanej części Gwiezdnych WojenEpizodu VII. Każdy fan gwiezdnej serii będzie mógł opowiedzieć o swoich oczekiwaniach, którym wytwórnia Disney powinna sprostać przy jej realizacji.

Dzięki poznańskiemu klubowi Gramajda będzie można poznać nowe pozycje wśród gier planszowych, czy też wypożyczyć znane już sobie tytuły. Tutaj każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie coś dla siebie, swoich przyjaciół, jak i całej rodziny.

W czasie Poznańskich Dni Fantastyki będzie też można wziąć udział w miniturniejach i turniejach  takich gier jak Carcassonne, Magic: The Gathering czy Warhammer 40,000. To także czas i miejsce na sprawdzenie swojej znajomości fantastyki w Ogólnowiedzowym Konkursie Fantastycznym, Konkursie tolkienistycznym dla początkujących czy Konkursie Wiedzy o polskiej literaturze fantastycznej. Nie zawiodą się także fani książek o Harrym Potterze czy serii ze Świata Dysku - dla nich również przygotowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Gratką dla wszystkich przybyłych będą także stoiska, na których będzie można kupić po atrakcyjnych cenach książki oraz gry planszowe. Po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się również kiermasz używanych gier RPG.

Poznańskie Dni Fantastyki to wydarzenie zarówno dla osób mających na co dzień do czynienia z fantastyką, jak i dla tych, którzy zetknęli się z nią jedynie w kulturze popularnej, a także dla dzieci, które będą mogły bezkarnie puścić wodze fantazji.

Wszelkie informacje o dniach fantastyki, szczegółowy program i pełną listę gości znaleźć można na stronie internetowej http://pdf.drugaera.org/.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA