Poznań: gdzie na andrzejki?

Autor: Monika Borowiak, fot. archiwum
REKLAMA

Tanecznie, w klimatycznej szafie lub na czerwonym dywanie - w tym roku Poznań oferuje bogaty wybór andrzejkowych imprez. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wieczory wróżb w domowym zaciszu powoli przechodzą do historii. Już od piątku (30 listopada) Poznań oferuje cały wachlarz andrzejkowych imprez.

Nie chcecie czekać na wywróżonego partnera i wolicie wziąć sprawy we własne ręce? Cafe Zielona Gęś przy ulicy Nowowiejskiego zaprasza o 18.00 na Andrzejki z Szybką Randką w kategorii wiekowej 30-45 lat. Jakie są zasady? Z każdym uczestnikiem płci przeciwnej rozmawiamy 7 minut, następnie deklarujemy czy chcemy spotkać się z tą osobą ponownie. Jeżeli rónież zostaniemy w ten sposób wybrani - organizatorzy umożliwią wymianę danych przydatną do ponownego kontaktu. Kiedy już znajdziemy miłą osobę do towarzystwa czeka nas zabawa taneczna. Koszt wstępu to 49 złotych.

Kawiarnia u Przyjaciół zaprasza od godziny 20.00 na Andrzejkowy Wieczór w Szafie. Będzie to wariacja na temat tradycyjnych wróżb. Dziad Kierdzioł W.God i Wiedźma Wiedziacha Krostnica zaprezentują nam między innymi nowe podejście do tradycji wróżenia z butów. Poza tym w programie przewidziano Porady i wróżby Dziada Kierdzioła. Będzie można sfotografować się w artelier. Kawiarnia znajduje się przy ulicy Mielżyńskiego - wstęp wolny.

Zgodnie z tradycją i przy dobrym jedzeniu będzie można spędzić czas w Chłopskim Jadle. Od godziny 20.00 będzie można wróżyć, lać wosk, zapytać o radę wróżkę oraz zjeść smaczną kolację. O miły nastrój zadba Dj. Koszt takiej kolacji razem z innymi atrakcjami to 90 złotych za osobę. Można dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Jeżeli nie macie ochoty na tradycyjne lanie wosku, to W Fabrice przy Mokrej 5 o 20.00 rozpocznie się koncert Megitzy połaczony z Andrzejkowym Party. Megitza oferuje połczenie muzyki cygańskiej z bałkańskimi rytmami, antomiast Andrzejkowe Party poprowadzi DJ Balkan. Wstęp za 15 zł dla kobiet i 25 zł dla mężczyzn.

Tanner's Irish Pub, przy Klasztornej, zaprasza na szantowo-folkowe Andrzejki. Już o 20.00 zagra zespół Mohadick, który wykonuje szanty i folk marinistyczny. Wstęp na koncert jest bezpłatny.  
przy ulicy Szewskiej, wejście przez Brogansa. Jak zapewniają organizatorzy, oprócz zabawy tanecznej, któą poprowadzi DjMeehoo, będzie można powróżyć sobie z wosku. Impreza rozpocznie się o 20.30

W Shivaz Club na Podgórnej już od rana będzie można spróbować specjalnego menu, przygotowanego z okazji andrzejek. Oprócz koktajli andrzejkowych i tradycyjnych potraw indyjskich będzie można sobie również powróżyć. Natomiast już o 21. 00 rozpocznie się tu impreza z gorącymi rytmami. Wstęp kosztuje 10 zł, jednak każdy Andrzej może liczyć na darmowego drinka.

Również o 21.00 Cafe Zielona Gęś zmieni się w miejsce klimatyczne, gdzie andrzejkowym wróżbom przewodzić będą wróżbici i wróżki rodem z opowiadań fantasy. Jeżeli wróżba okaże się niepomyślna, zawsze można skorzystać z "magicznych eliksirów", serwowanych przy barze, gdzie każdy Andrzej, jak i osoby przebrane otrzymają 30% zniżki.

Drugą część dwudniowej imprezy andrzejkowej Over 25 w Słodowni uświetni wróżka Maja, która przepowie Wam przyszłość i DJ Robert, który mieszanką najnowszych przebojów i hitami z lat '80 i 90 zachęci Was do wyjścia na parkiet. Wstęp 25 zł. Do godziny 23 Panie mają wstęp wolny.

Sobota będzie trochę spokojniejsza, ale też pełna atrakcji. 1 grudnia o godzinie 18.00 w poznańskiej Arenie odbędzie się koncert w ramach andrzejkowej trasy Thomasa Andersa. Muzyk zagra utwory z repertuaru Modern Talking, czyli największe hity lat '80. Bilety w cenie 90 złotych.

w klubie Blue Note rozpoczną się taneczne Andrzejki z Bardabusz Orchestra. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja w Blue Note. Wieczór będzie się rozwijał wraz z upływem czasu - od swingu w wykonaniu Swing Party Quartet z udziałem skrzypaczki Anny Suligi, przez gościnny występ Krzysztofa Rybarczyka - aż po krótki występ Lejdis Bez Dżentelmens. Bilety w cenie 25 zł można kupić między inymi w Blue Note i CIM.

Ofertę dla solenizantów mają także Termy Maltańskie: 30 listopada Andrzejowie, a 4 grudnia - Barbary kupią bilety z 25-procentowym rabatem do wybranej strefy Kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Termy Maltańskie” - dla siebie i swoich (czterech) przyjaciół.

Na andrzejki zaprasza też o 20 ligawa przy Bułgarskiej. Na lodowisku będzie można pojeździć razem z Ejbrem i Gzubem, maskotkami Lecha Poznań w rytm dyskotekowych przebojów. Pojawi się również zespół Kolejorz Girls, który specjalnie na tę okazję murawę stadionu zamieni na taflę lodu.

Przy tak bogatej ofercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy udanej zabawy.
   

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA