Prawdy i mity o Stadionie Miejskim

Autor: square-press.pl
REKLAMA

Czy wiecie, że pierwszy stadion Lecha znajdował się na Dębcu, a obecny był budowany "na raty"? Józef Djaczenko, poznański dziennikarz, wydał książkę o historii i teraźniejszości Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Nie zabraknie w niej rozważań także czysto finansowych: czy ten stadion musiał aż tyle kosztować?

To już kolejna książka tego autora dokumentująca piłkarskie pasje Poznania. Djaczenko – dziennikarz, a przede wszystkim kibic, tym razem zaprasza czytelnika na spacer w przeszłość.

Autor oprowadza Czytelników po dawnym Poznaniu, zabiera w czasy, w których piłka dopiero zaczynała mościć sobie miejsce w sercach i umysłach poznaniaków. “Spacerujemy” więc po Dębcu, szukamy alternatywnej lokalizacji dla stadionu Lecha Poznań, by w końcu zasiąść na nowych trybunach przy ul. Bułgarskiej w czasie UEFA Euro 2012.

Na temat stadionu wypowiedziano wiele słów. Uczestnicy debat z reguły nie znają faktów ujawnianych przez autora, a ten szczegółowo opisuje tematy, które „rosły” wraz trybunami i… trawą.

Książka nosi tytuł „Stadion. Magia Bułgarskiej” i ukaże się 30 listopada 2012. Wydawca: Wydawnictwo Square-Press, cena: 45zł

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA