Muzyczny tydzień w klubie Fabrika

Jesienią wieczory są dłuższe. Mamy trochę więcej czasu. Dlatego ci, którzy nie mają planów na ten tydzień mogą się wybrać do klubu Fabrika.

6 listopada, godz. 19:00, Pif Paf: Jam Session

Celem organizowania jam session jest możliwość zebrania młodych lokalnych muzyków na jednej scenie oraz zabawa dźwiękiem w duchu wolnej improwizacji. Nie ograniczamy się do jednego stylu, liczymy na kreatywność i otwartość głów – czysta dowolność.

Zasady są proste – przed wejściem na scenę formujemy się w grupę, która od tego momentu ma możliwość zaprezentowania swoich pomysłów od początku do końca – nie przeszkadzajmy sobie nawzajem. Zapewniamy: perkusję, wzmacniacze, nagłośnienie (w tym odsłuchy, dwa mikrofony), resztę zabierz ze sobą (Uwaga! Jeżeli Twój sprzęt wymaga dłuższej instalacji, zgłoś nam to odpowiednio wcześniej).O porządek dbamy my, organizatorzy, łap nas, pytaj i nie błądź!

Wstęp wolny

7 listopada, godz. 20:30, Niematotamto

Niematotamto to jedna z najciekawszych, a zarazem jedna z najbardziej efemerycznych formacji gitarowej alternatywy w Polsce. Powstali w 2003 roku w Goleniowie, jako perkusyjno (Paweł Tunkiewicz) – gitarowy (Radosław Pietunow) duet posiłkujący się samplami z filmów. Już na dzień dobry wydali dwa dema („ Łatwe piosenki”, „If You Want To Be My Friend Buy This CD And Make Me A Star”), które intensywnością i jakością wyprzedziły o lata świetlne nieudolne próby ksero rodzimych noisowców. Ta niezwykła energia szybko została dostrzeżona przez towarzystwo Pink Punk i Maćka Miechowicza.

Pierwsi zaprosili Niematotamto do swego grona, drugi zaproponował Pawłowi staż perkusisty w zespole Neuma. Obie grupy ruszyły we wspólną trasę i… o obu grupach ucichło.

Po latach milczenia, spowodowanych rozjazdami muzyków, Niematotamto atakuje z podwójną siłą, dając solidnego kopa wszystkim obwieszczającym śmierć rockendrolla. Ich wymarzony, oczekiwany od dawna debiut to kamień milowy w historii gitarowego grania. To konglomerat emocji, precyzji, lecz nade wszystko oryginalnego czadu. Nie ma co się silić na porównywanie Niematotamto do jakichkolwiek bendów.

Bilety: 10/15 zł

8 listopada, godz. 20:00, Danza del Fuego

Danza del Fuego to jedna z najlepszych grup flamenco w Polsce.

Historia zespołu rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy pod tą nazwą skupiła się grupa muzyków zafascynowanych sztuką flamenco. Założycielem i menedżerem zespołu jest Sławomir Dolata – jeden z pierwszych gitarzystów flamenco w Polsce. Przez kilkanaście lat swojego istnienia zespół koncertował w kraju i za granicą, w różnych składach, współpracując z artystami flamenco z Polski, Hiszpanii, Czech i Słowacji. Grupa wystąpiła obok znanych artystów flamenco jak Juan Polvillo, Rafael Cortes, Rafael de Huelva, Tomatito, Canizares, Maria Serrano, Carmen Segura, Teo Barea Munoz oraz grupa Agustito. Muzyka, którą tworzy grupa, jest ich własną wizją flamenco, powstałą na bazie tradycyjnej sztuki Cyganów z Andaluzji, jazzu, muzyki latynoskiej i orientalnej. W programie zespołu znajdują się tradycyjne i znane formy flamenco, jak również własne kompozycje i aranżacje. Muzycy Danza del Fuego sięgają do wschodnich korzeni flamenco, skłaniając się przy tym ku tradycyjnym formom i znanym motywom muzycznym, nie rezygnują jednocześnie z nowoczesnych elementów będących wyznacznikiem naszych czasów. Dziś zespół, oprócz działalności koncertowej, zajmuje się prowadzeniem kursów gitarowych i warsztatów tanecznych.

Wstęp wolny

9 listopada, godz. 20:00, Power of Trinity

Power of Trinity – polski zespół grający muzykę będącą połączeniem ostrych brzmień, reggae oraz alternatywnych melodii. Utworzony w 1996 w Koluszkach przez Łukasza Cyprysa, Krzysztofa Grudzińskiego, Bartka Dynera, Emila Waluchowskiego oraz Macieja Ołubka.

Grał na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo 2004 i 2005, Camerimage 2006, Ostróda Reggae Festiwal 2005, Hunter Fest 2006, Eska Rock Tour 2006.

W 2005 wygrał przegląd Młode Wilki w warszawskiej Stodole, a następnie podpisał kontrakt z S.P. Records, skutkiem czego 15 czerwca 2007 ukazała się ich debiutancka płyta pt. „11”. Na początku 2009 roku z zespołu odszedł Grzegorz Graczyk i Robert Grzelak. Do zespołu jako perkusista dołączył Gerard Klawe.

Bilety: 20/25 zł

9 listopada, godz. 22:00, Party Weekend! DJ Empe

„Flamenco-Gipsy-Cubano-Latino” – to taneczna selekcja dźwięków flamenco z Hiszpanii, ale i romskich Bałkanów, wyspy jak wulkan gorącej oraz prawdziwej Ameryki na południe od Tijuany, El Paso i Monterrey. Flamenco nuevo, gipsy swing, balkanbeat, salsa, rumba, cumbia, reggaeton i inne klimaty zaserwuje nam tego wieczoru dj empe, regularnie prezentujący World Music w poznańskim eterze i na klubowych parkietach. Impreza odbędzie się w ramach VII Duende Festiwal Flamenco Poznań 2012.

Wstęp wolny

11 listopada, godz. 20:00, Leman Acoustic

Song-writer ze Śląska, Leman otrzymał nagrody i wyróżnienia w kategoriach wokalista i instrumentalista na przeglądach i festiwalach w całej Polsce. W roku 2009 wystąpił na OFF Festivalu, gdzie na scenie leśnej otwierał drugi dzień festiwalu. Rok później na Slot Art Festival, a w roku 2011 znalazł się w gronie kilkunastu najciekawszych zespołów na Śląsku, co potwierdza kompilacja płytowa „Sealesia”.

Bilety: 10/15 zł