Przejdź się po Jeżycach!

Autor: UMP, el, fot. UMP
REKLAMA

To już ostatnia szansa w tym roku, żeby przespacerować się po Jeżycach z przewodnikiem. Miasto Poznań zaprasza na bezpłatną wycieczkę 27 października o godzinie 10.

W 13 dotąd zorganizowanych wycieczkach wzięło udział ponad tysiąc osób. Podczas wycieczek uczestnicy pokonali ponad 1500 kilometrów po rewitalizowanych terenach Śródki, Chwaliszewa i Jeżyc.

Ostatnia wycieczka w tym roku odbędzie się 27 października na Jeżycach. Ta dzielnica, położona na Trakcie Królewsko-Cesarskim, ma kluczowe znaczenie kulturowe dla Poznania. Warto wiedzieć, że nazwa dzielnicy pochodzi prawdopodobnie od imienia Jeż. Przez długi czas Jeżyce stanowiły zaplecze gospodarcze Poznania, aż do 1 kwietnia 1900 r. kiedy to zostały przyłączone do Poznania.

Historia dzielnicy, unikatowe miejsca, uczestnictwo w quizie wiedzy, a na koniec słodki poczęstunek. Jeżyce czekają na żądnych wiedzy amatorów pieszych wycieczek każdego dnia, ale przede wszystkim 27 października o godzinie 10.00. Miejsce zbiórki: Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana, ul. Kościelna 3. Wstęp wolny.

Miejski Program Rewitalizacji w ramach, którego organizowane są wycieczki dla mieszkańców Miasta i turystów to program wieloletni, którego celem jest ożywienie gospodarcze  społeczne rejonów takich jak Śródka, Chwaliszewo i Jeżyce, a także zwiększenie potencjału turystycznego. W tym roku wycieczki cieszyły się ogromną popularnością. Początkowo odbywały się tylko na terenie Śródki i Chwaliszewa. Ze względu na popularność włączono również Jeżyce.

W ramach programu rewitalizacji odbywają się akcje integrujące i aktywizujące lokalną społeczność, a także podnoszące atrakcyjność tego miejsca, takie jak: „Odmień swoje podwórko” – w ramach, której mieszkańcy dzielnicy projektują swoje podwórka i skwerki, a następnie na podstawie projektów, wykonanych pod okiem  specjalistów sadzą zieleń. „Święto Sąsiadów” czy „Dzielnicjada” to akcje integrujące społeczności dzielnic. Funkcjonujące w każdej rewitalizowanej dzielnicy Biura Mieszkańców prowadzą spotkania informacyjne, konsultacyjne,  udzielają porad. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się imprezy edukacyjne. Nadal trwają warsztaty prowadzone na terenie trzech dzielnic pod nazwą „Poznaj historię swojej rodziny”.  Na Jeżycach odbędą się w dniach  6-8 listopada.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA