Tour Salon: Poznań z widokiem na morze

Autor: el, APMR fot. pomorskietravel.pl
REKLAMA

Zazwyczaj na Tour Salonie chętniej zwiedzamy te bardziej egzotyczne stoiska krajów z Azji czy Afryki. Tymczasem atrakcji i niespodzianek nie brakuje także w naszym własnym kraju. Nie wierzycie? Wybierzcie się na stoisko Pomorza czy Małopolski.

Pomorze już jest doskonale widoczne w Poznaniu, bo wyszło z targów. W centrum miasta stoją kolorowe lunety, z których można zobaczyć... Bałtyk. Naprawdę! To oczywiście dowód na to, że z Poznania nad morze wcale nie jest tak daleko. Lunety z widokiem na morze znajdziecie przed gmachem Opery, przy Starym Browarze, na placu Wolności, no i oczywiście na targach Tour Salon. Będą tam stały do 28 października.

- Warto brać udział w targach turystycznych, ale równolegle staramy się stosować inne, niestandardowe formy promocji, w tym osadzone w przestrzeni miejskiej – wyjaśnia ideę akcji
Marta Chełkowska, prezes zarządu PROT. - Tym razem „wychodzimy na miasto” z lunetami – tak, by dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorów - mieszkańców Poznania, Wielkopolski oraz odwiedzających miasto.

Pomorze właśnie w ten sposób przekonuje poznaniaków do wypoczynku nad morzem przez cały rok. Bo chociaż najchętniej jeździmy tam latem, to jednak - jak zapewniają specjaliści z Pomorza - jest tam co robić cały rok.

Ale jeśli nie nad morze - to w góry. "Małopolska. Tu warto trafić" - pod takim hasłem, poprzez Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT), region promuje się na Tour Salonie (hala 5, stoisko nr 187A). Warto tu trafić - bo to nie tylko jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce, ale i dlatego, że w Poznaniu zaprezentuje się na niezwykłym, koralowym stoisku. Warto je zobaczyć! Głównym elementem wystroju stoiska będzie bowiem podwieszony sznur ogromnych czerwonych kul-korali. Na ekranach umieszczonych we wnętrzach wybranych korali, niczym w klasycznym fotoplastykonie, wyświetlane będą tematyczne prezentacje fotografii w nowoczesnej technologii 3D, przedstawiające szeroką paletę atrakcji Małopolski. Goście stoiska będą częstowani zielonymi jabłkami prosto z małopolskich sadów, a także zieloną „wodą firmową” z oryginalnego, popularnego w latach PRL, dystrybutora.

- Prezentacja regionu na najważniejszych targach turystycznych w Polsce to okazja do spotkania z naszą bogatą ofertą turystyczną i słynną gościnnością – zapowiada Marek Sowa, marszałek Województwa Małopolskiego. - Koralowa, multimedialna prezentacja, jaką przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających targi, skrywa wszystko, czym chlubią się Małopolanie.

Zwiedzający targi z pewnością natkną się na jeden z dziesięciu drogowskazów kierujących do stoiska województwa. A żeby dostać się tam tak wygodnie, jak zwiedza się Małopolskę korzystając z pomocy MSIT, warto wsiąść do Koralowego Wehikułu krążącego po terenie targów.  Z kolei w holu wschodnim MTP, gości witać będzie multimedialny koral z pięcioma ekranami.

Województwo Małopolskie jest w tym roku regionem partnerskim Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. To między innymi dzięki tej pozycji Małopolska w sposób szczególny będzie się promowała w Poznaniu.

A gdyby ktoś wolał wyprawy zdecydowanie bliższe - to warto będzie zajrzeć na stoisko powiatu poznańskiego (169 w hali nr 5). Na wszystkich chętnych będą tam czekać przedstawiciele wszystkich gmin powiatu oraz materiały zachęcające do ich odwiedzenia: foldery, przewodniki i mapy. Będą też konkursy z nagrodami i zapowiedzi najciekawszych imprez, które odbędą się w przyszłym roku. Dzięki temu miłośnicy także tej najbliższej turystyki będą mogli sobie już teraz zaplanować wakacje...

Czytaj także:

Tour Salon: Poznań z Różą regionów

Tour Salon, czyli w cztery dni dookoła świata

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA