Lech - Jagiellonia: czy będzie czwarte zwycięstwo z rzędu?

Autor: Sergiusz Szczepaniak, fot. archiwum
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę o godz. 18 Kolejorz podejmie u siebie Jagiellonię Białystok. Goście w tym sezonie zajmują obecnie jedenastą pozycję w tabeli ekstraklasy i tracą do Lecha dziewięć punktów.

Najbliższy rywal Kolejorza jest dość ciekawym przeciwnikiem. Mimo nie najlepszej pozycji w tabeli Jagiellonia jest zespołem groźnym, który stać na sprawienie niespodzianki w najbliższym meczu.

Do niedawna dużym problemem zespołu z Białegostoku były mecze wyjazdowe, w których Jaga nie potrafiła odnosić zwycięstw. W tym sezonie białostocczanom co prawda również nie udało się na wyjeździe jeszcze wygrać, ale w trzech meczach odnotowali trzy remisy, więc jakiś progres jest.

Szczególną uwagę poznaniacy będą musieli zwrócić na zawodników ofensywnych Jagiellonii. Co prawda Frankowski ma już 38 lat, Zahorski jest po kontuzji, a Smolarek dopiero ostatnio wzmocnił zespół z Białegostoku i obecnie żaden z nich nie jest w wybitnej formie, jednak wszyscy oni z całą pewnością grać w piłkę nożną potrafią.

Kolejorz przystąpi do tego spotkania osłabiony brakiem Kebby Ceesaya, który w meczu z Zagłębiem został ukarany czerwoną kartką. Gotowy za to do występu powinien już być Luis Henriquez, który opuścił ostatnie spotkanie z powodu późnego powrotu do klubu z meczu reprezentacji.

Statystyki przemawiają jednak za Kolejorzem. Jagiellonii nie udało się zdobyć żadnych punktów w Poznaniu w ostatnich sześciu spotkaniach, które tutaj rozgrywali. W ostatnim meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Bułgarskiej Lech gładko pokonał Jagę 4:1.

W obecnym sezonie to również lechitom wiedzie się lepiej. Kolejorz jest obecnie drugi w tabeli z dorobkiem 17 punktów w ośmiu spotkaniach. Jagiellonii wiedzie się dużo gorzej. Białostocczanie zdobyli do tej pory zaledwie 8 punktów odnosząc przy tym ledwie jedno zwycięstwo.

Jeśli poznaniacy wciąż chcą myśleć o zdobyciu mistrzostwa - muszą spotkanie z Jagiellonią wygrać, tym bardziej że w kolejnej kolejce Kolejorza czeka ciężki mecz na wyjeździe z krakowską Wisłą.

Czy lechitom uda się odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu? Przekonamy się już w najbliższą sobotę. Transmisję ze spotkania Kolejorza przeprowadzi Canal+ (studio przedmeczowe od godz. 17.40; mecz od godz.18).

Przewidywalny skład na spotkanie z Jagiellonią:

Burić - Wołąkiewicz; Arboleda; Kamiński; Henriquez - Ubiparip; Murawski; Trałka; Tonev - Lovrencsics - Ślusarski

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA