Tour Salon: Poznań z Różą regionów

Autor: UMP, el, fot. archiwum
REKLAMA

Atrakcje turystyczne, gra miejska w halach targowych sport w wydaniu dla turysty - oto czym Poznań zamierza zachęcać gości z kraju i zza granicy do spędzania wakacji w stolicy Wielkopolski. Wszystko to i jeszcze więcej będzie można znaleźć na stoisku Poznania na Tour Salonie.

Poznań szczególnie będzie promował się jako miejsce wymarzone na tzw. City Break - krótki wypoczynek dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na długi urlop. Takie krótkie wyjazdy pozwalają nie tylko odpocząć od codzienności, ale przede wszystkim poznać liczne atrakcje miasta, nocne życie, regionalną kuchnię, skorzystać z bogatej oferty kulturalnej. Przygotowanie oferty, która zmieściłaby wszystkie - a przynajmniej większość - poznańskich atrakcji w krótkim czasie jest poważnym wyzwaniem, ale, z drugiej strony, bogata i różnorodna oferta może zachęcić turystę, by przyjechał tu jeszcze raz, i jeszcze...

Stoisku Poznania będą więc liczne propozycje ciekawego i niepowtarzalnego spędzenia czasu w mieście: od teatrów i koncertów po restauracje i puby. Goście odwiedzający stoisko Poznania będą mogli także zapoznać się z ofertą poznańskich hoteli, kalendarzem regionalnych festiwali i świąt, a nawet... wziąć udział w grze miejskiej na terenie hali targowej. Do wygrania będą Poznańskie Karty Miejskie oraz pamiątki i gadżety miejskie.

Ale Poznań to przecież nie tylko samo miasto - równie wiele atrakcji czeka w okolicach stolicy Wielkopolski od tych najbardziej znanych jak pałac w Kórniku czy w Rogalinie po mniej znane jak urokliwe Owińska czy zakątki Puszczy Zielonki. Dla wszystkich amatorów zwiedzania i aktywnego wypoczynku Metropolia Poznań przygotowała też informacje o atrakcjach okolic Poznania. Rowerzyści oraz miłośnicy wycieczek pieszych i samochodowych znajdą na stoisku propozycje dostępnych szlaków i tras, które prowadzą poprzez przepiękne tereny okolic Poznania.

Poznań może się pochwalić nie tylko swoją ofertą kulturalną i turystyczna, ale także... jakościa promujących je materiałów. Miasto wzięło udział w drugiej edycji konkursu Róża Regionów 2012 na najlepszy folder promujący region i miasto. Kapituła Konkursu wyróżniła Miasto Poznań za folder „Legendy Poznańskie”. Wręczenie nagrody odbędzie się 25 października 2012 r. o godzinie 13 na scenie w pawilonie 5.  W tym samy pawilonie będzie się mieściło stoisko Poznania wspólne z Metropolią Poznań.

Tour Salon potrwa od 24 do 27 października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA